Pop Marlej - Myśl (zapowiedź teledysku)00:00:22

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: LouRockedTV
Subskrybuj nasz kanał by być na bieżąco: https://www.youtube.com/user/LouRockedTV
Kup debiutancką EPkę: http://punkshop.pl/produkt/pop_marlej_ep,pop_marlej,30516

Pierworodne dziecko zespołu Pop Marlej, czyli wydana w maju 2015 roku EPka, doczekała się kontynuacji – jesienią tego samego roku światło dzienne ujrzał pierwszy pełny album tej opolskiej formacji.
Chociaż muzyka, którą usłyszycie na krążku jest zakorzeniona w reggae, to śmiało romansuje z innymi gatunkami muzycznymi, a ich dzieci to prawdziwe muzyczne kundle. 14 kompozycji, które składają się na debiutancki album zespołu, to przekorna gromadka mieszańców, wśród których można znaleźć zarówno potomków jazzu, funku jak i mocniejszych brzmień, a nawet zdarzają się domieszki rapu.
Do produkcji płyty zespół zaprosił także kilku gości. W piosence „Myśl” razem z głównym wokalistą można usłyszeć także kobietę o anielskim głosie – Martę Sobolewską oraz Pawła Ziorko, który udzielał się na opolskiej scenie hip-hopowej. W utworze „Zatańcz ze mną” zaszczycił ich natomiast świetny trębacz Hans Peter Selentin, który ma na swoim koncie współpracę ze znanymi artystami jazzowymi, takimi jak Chick Corea czy James Carter. U jego boku zaśpiewała Vimala Vaidyan, młoda, rozwijająca skrzydła wokalistka.
Płyta została zrejestrowana w studio Folktronika, a wydawcą będzie Lou & Rocked Boys. Realizacja, miks i mastering – Daniel Gąsiorowki. Przy realizacji utworu „Piekło” brał udział również Piotr Rudner z firmy StudioPRojekt.
Zagadkowy zespół polskiej sceny muzycznej. Jedni ich kochają, inni nienawidzą. Kokietują publiczność jamajskim pulsem po to by nagle zabrzmieć piekielnym jazgotem. Sarkastyczne, czasem prowokujące teksty mieszają się z zadumą nad śmiercią i przemijaniem.
Formacja powstała już w 2009 roku w wyniku spotkania kilku zdolnych muzyków na wspólnym jam session. Tak zaczęła się wieloletnia muzyczna przygoda. Ramię w ramię stąpają po niebezpiecznych ścieżkach muzycznych zawirowań, wciąż przekraczając nowe granice. W przenośni, łamiąc koncepcje na temat tego z czym można skrzyżować reggae; oraz dosłownie – wyjeżdżając na koncerty nawet na nieznane lądy za granicą. Skład drużyny pierścienia zmieniał się kilkakrotnie na przestrzeni wieków, obecnie sześciu członków kroczy wspólnie ku nieznanemu, uzupełniając się umiejętnościami władania instrumentem i poczuciem humoru Czasami lubią też razem uzupełnić poziom many odpowiednim eliksirem.
Nawet w Czechach zespół jest już na tyle znany, że ich fani (oraz piszczące fanki!) przemierzają wielkie odległości, żeby ich zobaczyć i dobrze się pobawić przy ich muzyce… Nic dziwnego, ich muzyka, choć nie mainstreamowa, szybko wpada w ucho, a teksty piosenek często bawią, lecz bywają i komentarzem do obecnej sytuacji politycznej i społecznej.
Zespół niebawem wydaje swój debiutancki album, który został nagrany w składzie:
Radek Held – śpiew
Kamil Linkiewicz – klawisze
Tomek Łukasiewicz – perkusja
Michał Gołąb - gitara
Wojtek Walczak – bas
Janusz Tryk – gitara
Daniel Gąsiorowski – gitara
Jarek Wacławski – gramofony
Łukasz Knapik – saksofony
Kamil Majewski – klawisze

Komentarze