Redakcja - Zżera mnie dżuma (official video)00:02:58

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: LouRockedTV
Subskrybuj nasz kanał: https://www.youtube.com/user/LouRockedTV


"Zżera mnie dżuma"
muz. i sł. Dariusz Dusza

Wykonanie: Redakcja w składzie:
Darek Dusza - git
Adam Antosiewicz - śpiew
Bartek Stuchlik - bas
Łukasz Walczak -bębny

Realizacja nagrania: Jarek Toifl

"Zżera mnie dżuma" to kultowa piosenka, wykonywana w latach 85-87 przez Absurd, punkowy zespół Darka Duszy, założony po jego odejściu ze Śmierci Klinicznej. Piosenka trafiła na jedyny singiel winylowy Absurdu, który wydał Tonpress (S-649). Piosenka gościła na listach Programu III Polskiego Radia i Rozgłośni Harcerskiej.
Po latach Darek Dusza nagrał "Dżumę" z założonym przez siebie w 2011 r. zespołem Redakcja. Piosenka trafi na nowy album Redakcji, który będzie mięc premiere 29 stycznia 2016 roku w wydawnictwie Lou&Rocked Boys.
W klipie wykorzystano materiały archiwalne z filmów "This is your police department" (Producer: Handy Organisation) "Cancer" (Producer: Encyclopedia Britannica Films)

Montaż klipu: Darek Dusza

Redakcja

Redakcję założył gitarzysta i tekściarz Darek Dusza, legendarna postać polskiej muzyki punkowej i niezależnej. W latach osiemdziesiątych Darek stworzył Śmierć Kliniczną, jeden z najważniejszych zespołów polskiej sceny niezależnej. Grupa ta łączyła w oryginalny sposób punk rocka z reggae i punk jazzem. Następną kultową kapelą Darka był Absurd. Darek jest również znanym tekściarzem, m.in.autorem piosenek grupy Shakin` Dudi.
Do współpracy w Redakcji Darek zaprosił wokalistę Adama Antosiewicza, Bartka Stuchlika i Łukasza Walczaka. W kwietniu 2011 roku ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany "Horrroskop" (Jimmy Jazz Records). Zespół od tego czasu regularnie koncertuje, prezentując żywiołową mieszankę punk rocka, rock`n`rolla i garażowych brzmień z lat sześćdziesiątych. W repertuarze koncertowym zespołu znalazły sie też legendarne utwory Śmierci Klinicznej i Absurdu. W pażdzierniku 2012 r ukazał się nowy album Redakcji "Cyfrowe Średniowiecze". Na nową płytę trafiło 13 premierowych piosenek i dwa utwory Absurdu (dawnego zespołu Darka z lat osiemdziesiątych). Zespół, oprócz serii koncertów w renomowanych klubach, wystąpił m.in. na Festiwalu Ryśka Riedla, na trzech edycjach Festiwalu Rock na Bagnie, na Industriadzie. Obecnie zespół przygotowuje trzeci studyjny album pod tytułem "Polskie piekło".

https://www.facebook.com/Redakcjaband

Film znajduje się w katalogu: NOWOŚCI LouRockedTv


Komentarze