Redakcja - Wyżymaczka (official video)00:02:43

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: LouRockedTV
Kup płytę Redakcji na Punkshop.pl: http://punkshop.pl/produkt/polskie_pieklo,redakcja,33124

Subskrybuj nasz kanał: https://www.youtube.com/user/LouRockedTV

Redakcja "Wyżymaczka"
02:36
muz. Dariusz Dusza, Adam Antosiewicz
sł. Dariusz Dusza

Wykonanie: Redakcja w składzie:
Darek Dusza - git
Adam Antosiewicz - śpiew
Bartek Stuchlik - bas
Łukasz Walczak -bębny

Realizacja nagrania: Jarek Toifl
Wydawca: Lou@Rocked Boys LOU185

"Wyżymaczka" to pierwszy oficjalny singiel zapowiadający album Redakcji „Polskie piekło”. Płyta ukaże się 29 stycznia 2016 roku w naszym wydawnictwie Lou&Rocked Boys. Trafiło na nią dwanaście premierowych piosenek z tekstami Darka Duszy. Jest on też autorem muzyki do większości utworów, natomiast cztery piosenki skomponował wspólnie z wokalistą Adamem Antosiewiczem. Oprócz premierowych wykonań, na płytę trafiły dwa klasyczne utwory Absurdu (kapeli Darka z lat osiemdziesiątych): „Zżera mnie dżuma” i „Doły”.


Redakcja

Redakcję założył gitarzysta i tekściarz Darek Dusza, legendarna postać polskiej muzyki punkowej i niezależnej. W latach osiemdziesiątych Darek stworzył Śmierć Kliniczną, jeden z najważniejszych zespołów polskiej sceny niezależnej. Grupa ta łączyła w oryginalny sposób punk rocka z reggae i punk jazzem. Następną kultową kapelą Darka był Absurd. Darek jest również znanym tekściarzem, m.in.autorem piosenek grupy Shakin` Dudi.
Do współpracy w Redakcji Darek zaprosił wokalistę Adama Antosiewicza, Bartka Stuchlika i Łukasza Walczaka. W kwietniu 2011 roku ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany "Horrroskop" (Jimmy Jazz Records). Zespół od tego czasu regularnie koncertuje, prezentując żywiołową mieszanka punk rocka, rock`n`rolla i garażowych brzmień z lat sześćdziesiątych. W repertuarze koncertowym zespołu znalazły sie też legendarne utwory Śmierci Klinicznej i Absurdu. W pażdzierniku 2012 r ukazał się nowy album Redakcji "Cyfrowe Średniowiecze". Na nową płytę trafiło 13 premierowych piosenek i dwa utwory Absurdu (dawnego zespołu Darka z lat osiemdziesiątych). Zespół, oprócz serii koncertów w renomowanych klubach, wystąpił m.in. na Festiwalu Ryśka Riedla, na trzech edycjach Festiwalu Rock na Bagnie, na Industriadzie.

FB profil: https://www.facebook.com/Redakcjaband

Film znajduje się w katalogu: NOWOŚCI LouRockedTv


Komentarze