8. Proceente - Pociąg feat. Skajsdelimit, Klemens (prod. Kociołek, scratch DJ Te)00:04:07

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: AlohaEnt
Subskrybuj nasz kanał i bądź na bieżąco: http://www.youtube.com/user/AlohaEnt?sub_confirmation=1

Proceente "Znaki Zapytania 2" - odsłuch:
https://www.youtube.com/watch?v=EXPtIvbVkm0&list=PL2vHqZkdBvsg2j3XoNw6mYstvzn2UUYxw

Kup mixtejp Proceente "Znaki Zapytania 2":
http://www.alohasklep.pl/plyty-muzyczne/403-plyta-proceente-znaki-zapytania-2-mixtape-preorder-gratis.html

Proceente na fb: https://www.facebook.com/proceente40

Proceente - Pociąg feat. Skajsdelimit, Klemens (prod. Kociołek, scratch DJ Te):

"Tekst kawałka "Pociąg" to wypadkowa moich frustracji sprzed dekady. Okazało się, że nadal te same rzeczy ścinają we mnie białko, a dysonans między mną, a resztą społeczeństwa korporacyjnego znacznie się pogłębił. Myślę, że gorzki przekaz utworu w połączeniu z dynamicznym bitem Kociołka nawet dziś tworzy ciekawą jakość. Gościnnie w nowej wersji "Pociągu" pojawiają się Skajsdelimit oraz Klemens. Polecam śledzenie dokonań obu raperów, są to bez wątpienia wyróżniający się gracze na scenie niezależnej, świetni tekściarze i właściciele niebanalnego flow. Skrecze w kawałku, podobnie jak na całym mixtejpie, są dziełem DJ'a Te. Miłego słuchania!"

Wraz z nadejściem wiosny Proceente wypuszcza nowy mixtejp pt. „Znaki Zapytania 2". Jest to muzyczny eksperyment polegający na świeżej interpretacji tematów i bitów z wydanej 10 lat temu płyty Proceente „Znaki Zapytania".
Koncept „Znaków Zapytania 2" sprawia, że Proceente cofa się o dekadę, aby jeszcze raz zadać pytania stanowiące o fundamencie jego hip-hopowej twórczości. Każdy z utworów został potraktowany przez autora bardzo indywidualnie, dlatego niektóre kawałki ze „Znaków Zapytania 2" mocno nawiązują do pierwowzorów, inne wymagały głębokich zmian tekstowych. W efekcie treść i forma projektu nawiązują bezpośrednio do przeszłości, ale są świeże i aktualne.
Na warstwę muzyczną składają się produkcie Malina, Kociołka i TMK Poleja z płyty „Znaki Zapytania", która ukazała się w marcu 2004. Dodatkowo dwa nowe bity dołożył Zbylu. Wynika to z faktu, że dwa podkłady sprzed dekady zaginęły i trzeba je było czymś zastąpić.
Proceente zaprosił na „Znaki Zapytania 2 Mixtape" grono wyjątkowych emcees, muzycznych przyjaciół i zaufanych kamratów z Aloha Entertainment. Zwrotki dograli Igorilla, Skajsdelimit, Klemens, Maxim / Blaze, Siódmy, Bleiz, Parker i Pudel z Echo oraz Skorup. W kawałku „Dobre Chwile" wokalu użyczyła Mimi z Mimi Manu.
Ważnym elementem projektu „Znaki Zapytania 2" jest DJ Te, który w całości odpowiada za oprawę dj'ską mixtejpu. Reprezentant Chojnic dorzucił do każdego z utworów wyjątkowe scratche i hip-hopowe (ale nie tylko!) cytaty, które ściśle korespondują z przekazem Proceente.
Nie licząc części gościnnych zwrotek, wszystkie wokale na mixtejp zostały zrealizowane przez Zbyla w stołecznym NADStudio. Zbylu zajął się również miksem i masteringiem całości.
Za projekt graficzny „Znaków Zapytania 2" odpowiada Konrad Smolarski. Ten sam grafik zaprojektował 10 lat temu poligrafię do płyty „Znaki Zapytania". Zdjęcia wykonał Tomek Karwiński, który współpracował z Proceente także przy mixtejpie „Dzień Z Życia Mistrza Ceremonii".
Przez najbliższe trzy tygodnie kolejne utwory z mixtejpu, w kolejności niekoniecznie chronologicznej, każdy z autorskim komentarzem od Proceente, będą pojawiać się sukcesywnie na kanale YT AlohaEnt.
Fizyczna premiera mixtejpu „Znaki Zapytania 2" zaplanowana jest na 4 kwietnia, czyli w dniu hucznej imprezy w klubie 55 z okazji 7. Urodzin wydawnictwa Aloha Entertainment. Tego dnia Proceente udostępni mixtejp do pobrania na swoim fanpage'u fb/proceente40.

7. Urodziny Aloha Ent:
https://www.facebook.com/events/471781779594491/

Dla pierwszych 100 osób z biletem w klubie - mixtejp Proceente "Znaki Zapytania 2" GRATIS! Dla pozostałych osób z biletem mixtejp po 5 pln!

Po drugie! Bilety na urodziny są ręcznie numerowane. Mamy trochę gadżetów od California Skateshop, Student Travel i AlohaSklep.pl, trakcie imprezy przeprowadzimy losowanie i wytypujemy 3 zwycięzców, którzy zgarną pakiety nagród od sponsorów imprezy!

Film znajduje się w katalogu: Proceente - Znaki Zapytania 2


Komentarze