Ciemnogrody - Planetarna Moc (Das Komplex Remix) [STUK 001]00:05:59

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: STUKRecords
Ciemnogrody - Planetarna Moc (Das Komplex Remix) [STUK 001]

KUP: https://stuk.bandcamp.com/

Muzyka, Tekst, Aranżacja oryginału: Max Skiba
Autor Remixu: Das Komplex
Wokal: Ada Fijał
Chórki: Ada Fijał, Max Skiba
Mastering: Marcin Cisło
Artwork: Bartosz Szymkiewicz

CIEMNOGRODY to pierwsze wydawnictwo nowej oficyny STUK Records.

Songs That U Know, bo tak brzmi pełne rozwinięcie nazwy wytwórni to wyjątkowy sublabel cenionego na rynku muzyki elektronicznej U Know Me Records.

STUK to przede wszystkim piosenki, które zadowolić powinny zarówno wyrobionych słuchaczy, jak i tych, którzy na poszukiwania muzyczne nie mogą znaleźć czasu.

STUK Records promuje to co najlepsze w polskiej muzyce rozrywkowej, czego dowodem są otwierające katalog Ciemnogrody.

Ciemnogrody to eksperymentalny projekt flirtujący z alternatywnym popem, realizujący zarazem marzenie o tworzeniu pięknych, szczerych piosenek w rodzimym języku.

Pierwszy epizod historii, będącej efektem kolaboracji kompozytora, Maxa Skiby, z aktorką, Adą Fijał, rozpoczął się od wielkiego wybuchu twórczej energii wyzwolonej kolizją muzyki, mody i kosmosu parę miesięcy temu. Za inspiracje posłużyły podróże w czasie, obce cywilizacje, miejski beton i zimowe, depresyjne sny o nieosiągalnej wiośnie.

Ciemnogrody kotwiczą nad Wisłą przepływające obecnie globalne nurty, na fali fascynacji muz rodzimej przeszłości uwspółcześniają klasyków.
Nie bojąc się szeleszczącego języka, wykorzystują jego rozpoznawalne cechy i bez zbędnej grafomanii pozwalają sobie na zabawę pozostając, mimo wszystko, zrozumiali.

Film znajduje się w katalogu: Ciemnogrody - Planetarna moc


Komentarze