U Know Me Night - Mr. Krime EP Release Party || Mono/Poly Live (Brainfeeder/USA) || Teielte Live00:00:32

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: uKnowMe
U KNOW ME NIGHT - MR KRIME RELEASE PARTY | MONO/POLY LIVE | TEIELTE LIVE | (no i urodziny Groha!)

★ MONO/POLY (Brainfeeder / USA)
★ Mr Krime Live (U Know Me Records)
★ Teielte Live (U Know Me Records)
★ Buszkers & Groh (U Know Me Records)

08.02.2014 - Cafe Kulturalna, Warszawa

Event na Facebooku - https://www.facebook.com/events/197732427100694/

Lista FB 10zł do 23 /// po 23 - 20zł

Przed nami wyjątkowy wieczór z wielu powodów. Po pierwsze U Know Me Records wraca do niesamowitej Kulturalnej po prawie rocznej przerwie, ale powód jest wyjątkowy - debiutancki materiał postaci wybitnie zasłużonej dla polskiej sceny niezależnej - pana Krime'a.

Mr. Krime'a kazał nam czekać praktycznie trzy lata na swoją EPkę, bo w momencie zakładania UKM jedną z pierwszych osób, które Groh poprosił o przygotowanie autorskiego materiału był właśnie Wojtek.

Krime (absolwent RBMA 2000) grywa już od 1994 roku, znany jest głównie z wielu udanych mixtape'ów, takich jak "Krime Story" czy "Music For Night People" nagranych wspólnie z Danielem Drumzem. Tym razem powraca ze swoją EPką, gdzie po raz kolejny pokazuje swoje fascynacje funkową rytmiką i syntezatorami. W jednym z utworów gościnnie wystąpił znany ze wcześniejszej współpracy z Sonar Soulem czy VooVoo - pochodzący z Chicago raper Squair Blaq. Obok czterech oryginalnych utworów pojawił się także remix szwedzkiego tuza OPOLOPO (autora choćby remixu "1960 what?" Gregory Portera - zdobywcy Grammy w 2014).

Dla wielu głównym punktem programu będzie jednak występ live MONO/POLY - reprezentant Los Angeles i kultowej wytwórni BRAINFEEDER należącej do Flying Lotusa. Swą muzykę określa jako "face melting bass, paired with astral soundscapes of glitch-based hip-hop". Nie trzeba dodawać, że można się spodziewać niesamowitego show, z którego nasz gość słynie.

To oczywiście nie koniec atrakcji, bo na scenie pojawi się również postać, której debiut zapoczątkował historię wytwórni U Know Me - Teielte. Po kilku miesiącach ciszy, świeżo upieczony tata pokaże kilka nowych bitów ze zbliżającego się albumu.

Na deser włocławski duet Buszkers & Groh - czyli Ci którzy pociągają za sznurki w UKM. Warto nadmienić, że Groh podczas imprezy świętować będzie wejście w wiek chrystusowy, więc uważajcie na niego przy barze, bo urodziny wyprawia dopiero po raz drugi od swej osiemnastki.

Jeśli chcesz posłuchać, w których kierunku zmierzają posthiphopowi producenci, to nie możesz przegapić naszej U Know Me Night.

Do zobaczenia w Kulturalnej!

Patronat medialny:

Radio Kampus
muno.pl
soulbowl.pl
We love beats
Fu.k you, Hipsters
tufu-tufu.pl
Mowianamiescie Warsaw
Lineout.pl
future-bass.pl
Duszne Granie
We Love Beats
Mixtape.com.pl

Film znajduje się w katalogu: U Know Me Events


Komentarze