ALASKA i KANADA - 10 najpiękniejszych miejsc00:04:51

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: BusemPrzezSwiat
Zapisy na książkę o tej podróży: http://www.busemprzezswiat.pl/r/ksiazka3ameryki/

W lipcu tego roku wyruszyliśmy w największą podróż w historii naszego projektu – Busem przez 3 Ameryki. W ramach pierwszego etapu tej podróży nasz kolorowy bus przemierzył prawie 20.000 km. W 70 dni odwiedziliśmy najpiękniejsze miejsca Kanady i Alaski. Po drodze przeżyliśmy setki przygód i poznaliśmy dziesiątki niesamowitych ludzi. Stanęliśmy oko w oko w niedźwiedziami, pływaliśmy kajakami po lodowcu, trafiliśmy na morderstwo w Twin Peaks, dotarliśmy do autobusu Aleksandra Supetrampa i znaleźliśmy Polaka w motelu widmo. Nasze przygody relacjonowaliśmy w codziennych daily vlogach, które możecie obejrzeć na naszym kanale na youtube.
W tym filmie przedstawiamy Wam najpiękniejsze miejsca jakie odwiedziliśmy podczas tej podróży.

10. Miasteczko Roslyn
USA
Na początek miasteczko które nie znajduje się na samej Alasce, ale wszystkim kojarzy się z Alaską.
Miasteczko, w którym kręcony był kultowy serial Przystanek Alaska. Choć w rzeczywistości nie znajduje się na Alasce, tylko w stanie Waszyngton to można poczuć tu unikalny klimat Alaski.
W miasteczku warto zobaczyć słynny mural, sklep z pamiątkami i serialową stację radiową.

9. Park Narodowy Denali
USA, Alaska
Największy park narodowy USA, położony w południowej części Alaski. Park w większości jest zamknięty dla prywatnych samochodów, dzięki czemu można spotkać tu m.in. niedźwiedzie Grizzly, łosie, karibu i wilki.
Dla zwykłych samochodów otwarte jest tylko pierwsze 15 km parku. Resztę trzeba zwiedzić z autobusem wycieczkowym.

8. 3. Miasteczko Homer
USA, Alaska
Małe rybackie miasteczko, nazywane światową stolicą halibuta. położone na wąskiej mierzeji i otoczone wodą. Z powodu przypływów domy budowane są na wysokich palach a nad wodą można spotkać orły. Jeśli lubisz mroczny klimat z filmów Tima Burtona to na pewno będziesz zachwycony tym miasteczkiem.

Nie od dziś jesteśmy wielkimi fanami filmów Burtona. Jeśli oglądaliście jeden z ostatnich jego filmów “Seria niefortunnych wydarzeń”, to jak będzie Wam kiedyś po drodze wstąpić do alaskijskiego małego miasteczka Homer, to koniecznie to zróbcie.
To co wyróżnia miasteczko Homer spośród innych miasteczek to to, że Homer jest światową stolicą Halibuta, a główna turystyczna część miasteczka leży na mierzei. Dlatego też Homer nazywany jest “End of the road”, bo dalej już się nie da pojechać, trzeba zawrócić. Miasteczko jest fenomenalnie położone, jest otoczone skalistymi szczytami ze spływającymi z nich wieloma lodowcami.
Mimo, że miasteczko jest mocno turystyczne, to bardzo przyjemne i bardzo fotogeniczne. Zresztą sami zerknijcie.

7. Alaska Highway
Kanada i Alaska
Powstała w 1942 roku droga, wiodąca od Dawson Creek w Kanadzie do Delta Junction na Alasce. Trasa liczy ponad 2000 km i prowadzi przez jedne z najpiękniejszych rejonów Kolumbii Brytyjskiej, Jukonu i Alaski. Po drodze można spotkać dziesiątki starych stacji benzynowych i klimatycznych miasteczek. Warto przejechać ją całą, zaczynając od słynnego znaku w Dawson Creek

6. Miasteczko Hope
USA, Alaska
Mało znane i niezadeptane przez turystów miasteczko, które jest jednym z najlepiej zachowanych miast z czasów gorączki złota. Warto odwiedzić mały pub nad wodą, w którym często odbywają się koncerty na żywo, których niezapomnicie do końca życia. Można poczuć tu prawdziwy klimat Alaski. Warto wypić kawę w małej kawiarnii nad wodą albo piwo w lokalnym pubie. Koło pubu jest też kemping z prądem i prysznicami.

5. Miasteczko Valdez, lodowce i droga przez przełęcz Thompson Pass
USA, Alaska
Jedna z naładniejszych dróg na Alasce, prowadząca do nadmorskiej miejscowości Valdez. Po drodze można podziwiać dziesiątki imponujących wodospadów, wspaniałe góry oraz wiele lodowców. Na niektóre z nich można nawet wejść albo popływać po nich kajakiem.

Subskrybuj nasz kanał!
http://youtube.com/subscription_center?add_user=busemprzezswiat

Montaż: Filip Kołacz (https://kolaczfilip.myportfolio.com/)

Facebook: http://www.facebook.com/BusemPrzezSwiat
Blog: http://www.busemprzezswiat.pl
Twitter: https://twitter.com/#!/BusemPrzezSwiat
Instagram: http://instagram.com/busemprzezswiat
Snapchat: busemprzezswiat

MUZYKA:

Film znajduje się w katalogu: 10 NAJ


Komentarze