Ford Fiesta ST 1.5 EcoBoost 200 KM - jazda próbna, TEST z ręki00:06:52

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Super_Auto
Nowy Ford Fiesta ST jest napędzany 3-cylindrowym silnikiem EcoBoost o pojemności 1.5 litra. Konstrukcję wyposażono w system dezaktywacji jednego z cylindrów, co przyczyniło się do obniżenia zużycia paliwa o 11 procent. Moc 200 KM jest dostarczana przy 6000 obr./min., a 290 Nm maksymalnego momentu obrotowego w przedziale 1600-4000 obr./min.

Jednostka współpracuje z 6-biegową skrzynią manualną. Przyspieszenie od 0 do 100 km trwa 6,5 s. Prędkość maksymalna wynosi 232 km/h. Wyjątkowo emocjonujący dźwięk uzyskano poprzez zastosowanie techniki aktywnego zaworu układu wydechowego.

Konstrukcja Fiesty ST dla poprawy przyczepności przednich kół na zakrętach, po raz pierwszy otrzymała mechaniczny system ograniczonego poślizgu mechanizmu różnicowego (LSD). Element ten będzie występował w opcji, podobnie jak system kontroli startu (Launch Control)

Auto po raz pierwszy wyposażono w wybór trybu jazdy, co umożliwia odpowiednie zmiany w sterowaniu pracą silnika, układu kierowniczego i kontroli stabilności. System pozwala na wybór jednego z trzech ustawień (Normalny, Sportowy, Torowy), zmieniając charakter pojazdu z elastycznego hatchbacka do codziennego użytku w samochód sportowy przeznaczony do jazd torowych.

Komentarze