Porsche Panamera Turbo Sport Turismo / wydech, dźwięk przycisków, drzwi ustawiane w każdym położeniu00:02:58

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Super_Auto
Wydech przyjemnie warczy, przyciski wydają milutkie dźwięki, drzwi zatrzymują się w każdym położeniu, osiągi wciskają w fotel, a wszystko to w funkcjonalnym nadwoziu kombi. Choć Porsche bardzo nie lubi tego określenia, to właśnie tym jest Panamera Turbo Sport Turismo.

Gdyby ktoś 10 lat temu powiedział wam, że Porsche stworzy kombi, złapalibyście się za głowę. Jednak absolutnie nie jest to kanciasty wóz do wożenia drabiny. O nie! Tak naprawdę trudno Panamerę Sport Turismo nazwać typowym kombi – to raczej duże, reprezentacyjne auto z wyższym i bardziej pojemnym bagażnikiem. Czy zatem można ją nazwać autem rodzinnym? Tak, pod warunkiem, że macie kilkunastoletnie dzieci, które już nie chodzą ubrudzone czekoladą i innymi lepkimi substancjami. Bo zapewne każdy właściciel Porsche dostałby zawału, gdyby na jego białej tapicerce znalazła się choć odrobina czekolady…

Silnik 4.0 V8 jest wspomagany przez dwie turbosprężarki. Razem generują 550 KM i aż 770 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który pojawia się dość wcześnie – przy 1960 obr./min. Momentu starcza do 4,5 tysiąca obrotów, co przekłada się na niesamowitą dynamikę. Jazda w trybie manualnej zmiany biegów nie ma większego sensu - doskonała 8-biegowa przekładnia PDK sama sobie świetnie radzi. W każdej chwili mocniejsze dodanie gazu błyskawicznie budzi osiem cylindrów. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa w ważącej 2100 kg Panamerze zaledwie 3,6 sekundy (z pakietem Sport Chrono), a prędkość maksymalna wynosi 304 km/h.

Komentarze