Peugeot 508 - rozwiązania zawstydzające konkurentów / I-COCKPIT, noktowizor, animacja świateł00:02:11

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Super_Auto
Peugeot 508 nie tylko wygląda nowocześnie i awangardowo, ale ma też kilka mocno nowatorskich rozwiązań, które potrafią zawstydzić konkurentów należących do zacnego grona pojazdów klasy premium.

Przyciągającym wzrok elementem są dynamiczne tylne trójwymiarowe światła w technologii Full LED. Ich wzór przywodzi na myśl ślady po lwich pazurach. Każdorazowemu otwieraniu samochodu z pilota towarzyszy efektowna animacja lamp robiąca prawdziwy show.

Peugeot I-COCKPIT® będący awangardowym pomysłem na wnętrze, zawiera kilka kolejnych bardzo ciekawych rozwiązań. Wśród nich są wirtualne zegary, które można dowolnie konfigurować i ustawiać informacje najbardziej potrzebne w danym momencie kierowcy.

Tak zwany system I-COCKPIT AMPLIFY odpowiada za atmosferę pobudzającą zmysły. W zależności od ustawienia (Relax lub Boost) oświetlenie nastrojowe oraz zegary zmieniają swoją barwę. Włączona zostaje także muzyka adekwatna do nastroju. Uaktywni się również masaż fotela kierowcy. Dodatkowo praca skrzyni biegów oraz twardość zawieszenia także zostaną zmienione.

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Francuskie auto jest wyposażone m.in. w noktowizor. Po uaktywnieniu trybu nocnego na ekranie I-COCKIPT pojawia się obraz w podczerwieni. Dodatkowo jeśli auto wychwyci w obrębie pola widzenia kamery osobę lub zwierzę zaznaczy go na ekranie żółtym kwadracikiem.

Komentarze