Narodowcy podejmują walkę z Facebookiem00:10:30

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Narodowcom skończyła się cierpliwość. Po miesiącach blokad, banów i ostrzeżeń zdecydowali się wyjść na ulicę, by podjąć walkę z portalem Marka Zuckerberga. Wcześniej przedstawiciele Ruchu Narodowego apelowali do działu moderacji Facebooka o możliwość spotkania. Do takowego jednak nie doszło. Środowiska narodowe zorganizowały więc protest pod siedzibą spółki.

Czy Facebook podlega w ogóle polskiemu prawodawstwu? Praktyka portalu zdaje się temu przeczyć - pytał Tomasz Kalinowski z ONR.

Kneblując usta niektórym ludziom Facebook próbuje kreować fałszywy obraz rzeczywistości. (...) Osobiście wolę czytać obelgi na swój tema, ale wiedzieć, że jest jakaś wolność słowa. Natomiast jeżeli ktoś wyzywa mnie, bo mam poglądy prawicowe to moderatorzy dopuszczają, a w drugą stronę kasują wszystkie komentarze - stwierdził Zbigniew Woźniak, znany w środowisku artystycznym jako raper Basti.

Na zachodzie Europy istnieją środowiska naprawdę skrajne, które takich ograniczeń jak my nie mają. (...) Być może to dlatego, że polska administracja powiązana jest z KODem i AGORĄ - zauważył v-ce prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości - Robert Bąkiewicz

Film znajduje się w katalogu: Reportaże


Komentarze