Toyota RAV4 2. 5 Hybrid AWD-i e-CVT: pali mało i pojedzie każdą drogą00:01:30

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Super_Auto
Toyota RAV4 2.5 Hybrid Dynamic Force łączy oszczędność paliwa i cichą pracę układu napędowego z wyższą mocą i żywszą reakcją na nacisk pedału gazu. Średnie zużycie podawane przez producenta wynosi 4,5 l/100 km. Maksymalna moc napędu hybrydowego w wersji z napędem AWD-i wynosi 222 KM (163 kW). Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 8,1 s, a prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 180 km/h. Za przełożenie napędu na koła odpowiada bezstopniowa automatyczna skrzynia biegów e-CVT.

Napęd jest zmodyfikowany w porównaniu z modelem poprzedniej generacji. Moc maksymalna układu wzrosła, a silnik elektryczny zamontowany przy tylnej osi jest skuteczniejszy. Moment obrotowy może być przekazywany na tył nawet w 80-procentach, a rozłożeniem mocy inteligentnie steruje elektronika. Funkcja automatycznego dostosowania ustawień do warunków drogowych gwarantuje przyczepność na różnego rodzaju podłożu.

Auto jest komfortowym 5-osobowym SUV-em z nisko rozłożonym środkiem ciężkości, stabilny na zakrętach i łatwy w manewrowaniu. Zbiornik paliwa mieści 55 litrów benzyny, a pojemność bagażnika mierzona do linii rolety wynosi 580 litrów.

Komentarze