Mazda MX-5 30th Anniversary 2. 0 SKY-G Racing Orange / limitowana edycja na 30-lecie00:01:26

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Super_Auto
Mazda MX-5 30th Anniversary powstała z okazji 30-lecia obecności modelu MX-5 na światowych rynkach. Produkcję ograniczono do 3000 egzemplarzy na całym świecie w obu odmianach nadwozia Soft Top i RF (Retractable Fastback). Przy tylnym nadkolu, po stronie kierowcy, umieszczona została specjalna plakietka 30th Anniversary z indywidualnym numerem edycji limitowanej.

Za napęd odpowiada 2-litrowa jednostka benzynowa, generująca 184 KM i 205 Nm. Cała moc na koła tylnej osi jest przenoszona poprzez 6-biegową przekładnię manualną lub dostępną na życzenie skrzynią automatyczną. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 6,5 s. Prędkość maksymalna wynosi 220 km/h.

Limitowana edycja powstaje w kolorze Racing Orange. Również zaciski hamulców oraz elementy wykończenia wnętrza utrzymane zostały w żywej, pomarańczowej tonacji. Jubileuszowa edycja jest starannie i bogato wyposażona. Szczególną dbałość o szczegóły dostrzec można we wnętrzu, gdzie dominują pomarańczowe akcenty stylizacyjne oraz przeszycia i sportowe fotele Recaro. W każdym zagłówku fotela znajdują się dwa wbudowane głośniki emitujące dźwięk dostrajany przy użyciu technologii TrueSpace opracowanej przez firmę Bose.

Sylwetkę nadwozia uzupełniają felgi RAYS z kutego aluminium, o średnicy 17 cali, niskiej masie i wysokiej sztywności. Wyróżniają się one kolorem ciemnej stali rusznikarskiej. Układ hamulcowy Bremo zawiera przy przednich tarczach hamulcowych 15-calowe aluminiowe zaciski z czterema naprzeciwległymi tłoczkami o średnicy 34 mm i okładzinami z udziałem stali niskowęglowej o stałym współczynniku tarcia. Każdy egzemplarz Mazdy MX-5 30th Anniversary wyposażony jest w amortyzatory Bilstein o specjalnym zestrojeniu.

Komentarze