Paweł Lisicki: korzenie totalitaryzmów tkwią w rewolucji francuskiej01:03:39

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: anonim
ZBIÓRKA NA RENOWACJĘ PAMIĄTEK PO KS. POPIEŁUSZCE. https://wsensie.pl/polska/33108-wesprzyj-i-ty-zbiorka-na-ochrone-sutanny-ubran-i-przedmiotow-zwiazanych-ze-smiercia-ks-jerzego-popieluszki

14 lipca 1789 roku od szturmu na Bastylie rozpoczęła się Wielka Rewolucja Francuska. Zdaniem wielu osób wydarzenia, które miały miejsce 230 lat temu przyniosły pozytywne skutki. Prawda jest jednak zupełnie inna
Za hasłami o równości, braterstwie i wolności kryła się ponura i krwawa rzeczywistość. Gwałty, mordy, zabójstwa były na porządku dziennym. Bezpowrotnie utracono wiele zabytków, a Francja zerwała ze swoim chrześcijańskim rodowodem. W czasie trwania rewolucji francuskiej doszło również do pierwszego ideologicznego ludobójstwa na świecie. To ludobójstwo dało swoje podwaliny pod najstraszniejsze totalitaryzmy, które znamy z XX w.

Jaka jest prawda o Wielkiej Rewolucji Francuskiej? Czy skutki wydarzeń sprzed 230 lat odczuwamy do dziś? Co się działo z Kościołem Katolickim i duchowieństwem podczas tej rewolucji?
O wydarzeniach sprzed 230 lat i ich następstwach w programie Wierzę rozmawiają Marek Miśko i Paweł Lisicki.

Wierzę to program dobry dla wierzących i niewierzących. Po jego obejrzeniu wierzący będą musieli się zastanowić, niewierzący zobaczą, w co wierzymy, albo powinniśmy wierzyć my próbujący być katolikami.

Komentarze