Paweł Lisicki: dostrzeganie piękna stworzenia zbliża nas do Boga00:32:50

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: anonim
Przyszło nam żyć w czasach, które nie śniły się w najgorszych koszmarach naszych ojców i dziadków. Wyzwolenie seksualne, promowanie antyludzkich wartości, mordowanie nienarodzonych dzieci, umiłowanie i promowanie ideologii komunistycznej to tylko jedne z przykładów współczesnego świata.

Kościół, który od wieków był spoiwem Europy, pogubił się i nie stoi już na straży dawnego porządku. W Belgii tamtejsi duchowni apelują o nawrócenie. Nie duchowne, a ekologiczne. Watykan rezygnuje z używania z plastikowych sztućców i zabranie używania plastiku w tamtejszych urzędach. Brytyjska Izba Gmin przegłosowała prawo zezwalające na mordowanie nienarodzonych dzieci w Irlandii Północnej.

Z jednej strony błahostki z drugiej poważne problemy. Gdzie w tym wszystkim Kościół Katolicki? O tym z Pawłem Lisickim rozmawia Marek Miśko w programie Wierzę.

Wierzę to program dobry dla wierzących i niewierzących. Po jego obejrzeniu wierzący będą musieli się zastanowić, niewierzący zobaczą, w co wierzymy, albo powinniśmy wierzyć my próbujący być katolikami.

Komentarze