Paweł Lisicki: radykalny postęp nieustannie przesuwa kolejne granice01:07:10

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: anonim
Współczesna cenzura nosi na sztandarach hasła liberalne, a cenzorzy mają usta pełne wolności słowa. W rzeczywistości jednak pluralizm opinii na Zachodzie niemal nie istnieje.

W Polsce walec tłumiący dyskusję na niewygodne dla radykalnych postępowców tematy jeszcze tak daleko się nie posunął, ale nadciąga z wielkim impetem. Tam także rewolucjoniści zaczynali od mobilizowania grupek aktywistów całkowicie oddanych sprawie. W kontekście naklejek Gazety Polskiej, Europejskie Stowarzyszenie Dziennikarzy oznajmiło, że dziennikarz nie może być przeciwko LGBT. Dziś zabrania się naklejek. Co zostanie ocenzurowane jutro? Czy ocenianie idei bądź ludzi może być dyskryminacją? Jakie postępy poczyniła cenzura demokracji liberalnej w stosunku do epoki minionej?

O polit-poprawności, cenzurze oraz nowoczesnych formach małżeństwa z Pawłem Lisickim rozmawia Marek Miśko w programie Wierzę.

Wierzę to program dobry dla wierzących i niewierzących. Po jego obejrzeniu wierzący będą musieli się zastanowić, niewierzący zobaczą, w co wierzymy, albo powinniśmy wierzyć my próbujący być katolikami.

Komentarze