Konrad Berkowicz (Konfederacja) - PiS chce wprowadzić MEGAZUS!00:03:20

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: anonim
Wielkim kłamstwem ustawy o podniesieniu składek ZUS jest twierdzenie, że ma to jakikolwiek związek z emeryturami. Państwa w przyszłości nie będzie stać na wypłacanie tak wysokich emerytur, jakie powinny wynikać z tak wysokich składek. Ludzie, którzy mają te składki płacić na te emerytury nie liczą, ani ich nie potrzebują - stać ich by odkładać i inwestować na przyszłość. I potrafią inwestować swoje ciężko wypracowane pieniądze lepiej niż urzędnicy czyjeś.

O co tu więc chodzi? To nie są żadne składki. To podatek. A ustawa MEGAZUS, to nie ustawa emerytalna, ale grabież ciężko wypracowanych przez Polaków pieniędzy. Klasyk mówił: ZUS jest z całą pewnością instytucją przestępczą, tyle że nie zorganizowaną. Obawiam się, że ona właśnie staje się zorganizowana.

PIS mówi, że jedni płacą podatków mniej, inny więcej i trzeba to wyrównywać. Co prawda Polacy, których dotyczy ustawa płacą dwukrotnie wyższy podatek dochodowy, ale skoro wyrównywać: należy obniżać tym, który płacą wysokie podatki, a nie podwyższać tym, którzy płacą niskie. Wystarczy więc że PiS wywiąże się ze swojej obietnicy wyborczej i podniesiecie kwotę wolną od podatku.

Ale przede wszystkim pamietajcie co mówił Aleksander Fredro: socjalizm każdemu równo nosa utrze, bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze!

Komentarze