2019 Mercedes-Benz G-Class 350 d 4MATIC 9G-TRONIC around, interior / Mercedes Klasy G ma już 40 lat00:01:26

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Super_Auto
Dla niektórych 40. urodziny to koniec młodości i marny powód do świętowania. W przypadku Mercedesa Klasy G jest zupełnie odwrotnie. Kultowa Gelenda obecna na rynku już 40 lat, jest bardzo pożądanym samochodem. Auto najnowszej generacji ma odmłodzoną sylwetkę i jest nowoczesne, ale jednocześnie zachowuje swój charakter i niepowtarzalne cechy.

Mercedes-Benz G 350 d 4MATIC to wersja napędzana wysokoprężnym silnikiem 6-cylindrowym o pojemności 3-litrów. Gelenda z tym motorem świetnie radzi sobie zarówno na równych, jak i na nieutwardzonych drogach. Jednostka z dwustopniowym turbodoładowaniem oraz zmiennymi fazami rozrządu legitymuje się mocą 286 KM i 600 Nm. Auto od 0 do 100 km/h przyspiesza w 7,4 s i pojedzie maksymalnie z szybkością 199 km/h.

Za przeniesienie siły napędowej odpowiada 9-biegowa skrzynia automatyczna 9G-TRONIC, specjalnie dostosowana do potrzeb off-roadowej ikony. Projektanci zmodyfikowali jej oprogramowanie w celu skrócenia czasów zmiany biegów i poprawy responsywności sprawiając, że Klasa G jeszcze żwawiej reaguje na wciśnięcie pedału gazu. Szeroka rozpiętość przełożeń nie tylko zapewnia cichszą, bardziej komfortową jazdę zwłaszcza przy niskich prędkościach obrotowych silnika, ale równocześnie przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa.

Przekładnię 9G-TRONIC zaprojektowano tak, aby we współpracy z napędem 4MATIC przekazywała 40% momentu obrotowego na przednią oś, a 60% na tylną. Taka konfiguracja szczególnie korzysta wpływa na charakterystykę prowadzenia na utwardzonych drogach. Stały napęd na cztery koła zapewnia maksymalną trakcję. Na pokonywanie nawet bardzo trudnych przeszkód w terenie pozwala przełożenie redukcyjne znacząco zwiększające moment obrotowy na napędzanych kołach. Standardem jest systemem trybów jazdy DYNAMIC SELECT z pięcioma programami do wyboru. W oszczędzaniu paliwa pomaga również funkcja żeglowania, dostępna w trybie jazdy ECO. Średnie zużycie paliwa wynosi 9,6 - 9,8 l/100 km, a emicja CO2 252-259 g/km.

Komentarze