Kasia Dereń - Nie ma kraju [live]00:04:32

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: anonim
sł. Julian Tuwim; muz. Kasia Dereń, Rafał Malicki

Rodzynki, stroskane winogrona - koncert piosenek Juliana Tuwima
Scenariusz i reżyseria Janusz Gast

Kierownictwo muzyczne, aranże: Marcin Partyka
Muzyka: The Jobers (w składzie Marcin Partyka - fortepian, Krzysztof Łochowicz - gitara, Paweł Puszczało kontrabas/ gitara basowa, Kuba Szydło perkusja, Sebastian Feliciak - saksofon) oraz muzycy Orkiestry Polskiego Radia

Koncert z okazji 60. Rocznicy śmierci Juliana Tuwima odbył się 27 grudnia 2013 roku w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Artyści młodego pokolenia zaprezentowali współczesne aranżacje utworów wielkiego poety.

Tuwim ma na swoim koncie pokaźny dorobek muzyczny. Piosenki do jego tekstów, szczególnie w okresie przedwojennym, cieszyły się ogromną popularnością, wiele z nich stało się szlagierami. Mało kto wie, że to właśnie Tuwim jest autorem tekstu do utworu Miłość ci wszystko wybaczy wykonywanego przez Hankę Ordonównę. Napisane przez Tuwima teksty piosenek, a także liczne jego opracowane muzycznie wiersze na stałe weszły do repertuaru największych gwiazd polskiej muzyki popularnej, m.in. Ewy Demarczyk, Marka Grechuty czy Czesława Niemena.

Niniejszy koncert to hołd składany Tuwimowi tekściarzowi, autorowi szlagierów i fraz, które przeszły do historii polskiej muzyki, a fakt, że artyści młodego pokolenia do nich wracają, świadczy o żywotności i ponadczasowym charakterze jego twórczości.

Komentarze