2019 Ford Focus ST 2. 3 EcoBoost 280 HP M6 Orange Fury / walkaround, interior, details00:01:38

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Super_Auto
Nie wygląda tak szpanersko, jak niektórzy jego konkurenci, za to ma masę umiejętności służących do robienia wrażenia. Ford Focus ST nie jest autem do próżnego toczenia się po bulwarach. To gwarantujący dreszczyk emocji kompaktowy specjalista od zakrętów, potrafiący sprostać wymagającym oczekiwaniom i zawstydzić większość szybkich przednionapędówek.

Opracowaniem tego auta zajął się oddział Ford Performance. Do napędu służy silnik 2.3 EcoBoost, który jest najmocniejszym sercem wkładanym do tej pory do modelu Focus ST. To między innymi dzięki zastosowaniu zaawansowanego układu turbodoładowania osiąga moc 280 KM przy 5500 obr./min. i dysponuje maksymalnym momentem 420 Nm w przedziale 3000-4000 obr./min. To także najbardziej dynamiczny silnik pod względem charakterystyki obrotów i płynności przebiegu rozwoju mocy, jaki kiedykolwiek pojawił się w Focusie ST.

Hatchback z napędem przekazywanym na przednią oś potrzebuje tylko 5,7 s na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h. To oszałamiający wynik, zwłaszcza, że ten sam czas osiąga konkurencyjne 300-konne Renault Megane R.S. Trophy, a 320-konna Honda Civic Type R setkę łamie w czasie 5,8 s. Oczywiście podobnie, jak to się ma u konkurentów, perfekcyjne ruszanie z miejsca bez buksowania kół ułatwia wspomagający kierowcę układ Launch Control.

Więcej motoryzacji w naszych materiałach na:

WWW: www.se.pl/auto
FACEBOOK: www.facebook.com/superauto24
INSTAGRAM: www.instagram.com/se.pl_superauto/

Komentarze