Uchodźcy a chrześcijaństwo - Oścista Ryba #1400:04:01

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: OscistaRyba
Czy przyjmować uchodźców czy też nie? I co na to Pismo Święte?
Zobacz cały opis!

Pomoc uchodźcom powinna być oczywiście odpowiedzialna i przemyślana! Nie jestem też za tym by psuć zdrowego człowieka zasiłkami, czyli nagradzać go za bezczynność, ponieważ z samej Biblii możemy wywnioskować coś takiego jak OBOWIĄZEK pracy np. (Wj 20:9, Ef 4:28, 1 Tes 4,11-12). Wiadomo, że tym zdolnym do pracy na początek trzeba pomóc i ich odpowiednio wesprzeć, ale z czasem powinni również sami zacząć być odpowiedzialni za kraj w którym się osiedlili.

W okazywaniu pomocy zachowujmy zdrową równowagę.
Przykazanie mówi: „Miłuj bliźniego swego jak siebie samego” (Mt 19,19), a nie: „nie licząc się z samym sobą i własnymi potrzebami”
Mamy prawo mieć własne potrzeby i chcieć je zaspokajać — i w tym sensie „kochać samych siebie”, byleby ta „miłość własna” nie przesłoniła nam miłości wobec bliźnich, dostrzegania i ich potrzeb. Tak patrząc na problem tzw. uchodźców, mamy im pomagać — tak indywidualnie, jak i jako państwo — ale w rozsądnych granicach, takich które nie zagrożą naszej własnej egzystencji.

Uważam też, że nie wolno pozwalać na niekontrolowane migracje, jakie mają teraz miejsce - ponieważ tak jak Biblia mówi cudzoziemcy powinni przestrzegać naszego prawa (Kpł 24,22)

Na wydarzenia polityczne nie mamy wpływu. Nasze obawy, jakie by nie były, nic nie zmienią. Stanie sie to, co ustalą europejscy politycy. My natomiast wiemy, co do nas należy. Bóg nam to pokazał — czynić uczniami wszystkie narody (Mt 28:19-20). Dziś niektóre z nich same do nas przychodzą. Wykorzystajmy to :)
(AS)

Subskrybuj: http://www.youtube.com/user/OscistaRyba?sub_confirmation=1
Facebook: https://www.facebook.com/OscistaRyba
Snapchat: Oscisty

Po więcej ciekawych artykułów zapraszam na: http://www.eioba.pl/oldan/articles


Muzyka:
Kevin MacLeod: Eyes Gone Wrong – na licencji Creative Commons Attribution (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Źródło: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1100362
Wykonawca: http://incompetech.com/

Film znajduje się w katalogu: Oścista Ryba


Komentarze