2020 Toyota Yaris 1. 5 HYBRID Premiere Edition Tokyo Fusion - zwrotny i bardzo oszczędny maluch00:01:19

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Super_Auto
Toyota Yaris całkowicie się zmieniła. Odważnie zaprojektowana czwarta generacja oparta na innowacyjnej platformie TNGA, otrzymała zaawansowane rozwiązania w wyposażeniu z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. Za napęd odpowiadają nowoczesne silniki, w tym zastosowana po raz pierwszy hybryda 4. generacji, oparta o 3-cylindrowy motor 1.5 Dynamic Force, który został połączony z jednostką elektryczną (moc systemowa 116 KM). Auto z hybrydą przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9,7 s, co jest niezłym wynikiem, jak na oszczędny pojazd segmentu B. Napęd wędruje na przednią oś poprzez jednostopniową skrzynię e-CVT.

Hybryda w ruchu miejskim potrafi korzystać wyłącznie z silnika elektrycznego do nawet 80% czasu pracy. System rekuperacji sprawnie odzyskuje energię magazynując ją w akumulatorze litowo-jonowym. W trybie EV uda się pokonać odcinek do 2 km, a prędkość maksymalna przy wykorzystaniu tylko energii elektrycznej wzrosła do 130 km/h. Emisję CO2 ograniczono do 86 g/km, a zużycie paliwa w cyklu mieszanym wg normy WLTP wynosi 3,8 l/100 km, co oznacza poprawę o 20 procent w stosunku do hybrydowego Yarisa poprzedniej generacji.

Poza hybrydą nowy Yaris jest wyposażany także w konwencjonalne silniki. Mowa o 3-cylindrowych jednostkach benzynowych o pojemności 1.0 lub 1.5 litra. Silnik 1.0 l o mocy 72 KM współpracuje z manualną, 5-stopniową skrzynią biegów. Opracowana specjalnie do Yarisa nowa jednostka 1.5 l o mocy 121 KM, standardowo jest parowana z 6-stopniową skrzynią manualną lub opcjonalnie z automatyczną CVT.

Cennik i wyposażenie: https://bit.ly/319G4kX

Więcej motoryzacji w naszych materiałach na:

WWW: www.se.pl/auto
FACEBOOK: www.facebook.com/superauto24
INSTAGRAM: www.instagram.com/se.pl_superauto/

Komentarze