+ Jak uratować komuś życie? | Plus #5000:03:43

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Polimaty
Link do artykułu o defibrylatorze (AED): http://polimaty.pl/2013/12/aed-maszyna-ktora-ratuje-zycie/

Treść głównego odcinka została skonsultowana z Polską Radą Resuscytacji, w tym osobiście z jej Prezesem - panem prof. dr hab. Januszem Andresem, jak również z wybitnymi znawcami tematu (ratownikami medycznymi i lekarzami). Metoda zaprezentowana przeze mnie jest zgodna z wytycznymi organizacji American Heart Association (Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne / Amerykańskie Towarzystwo Chorób Serca), która dokonała akceptacji scenariusza rzeczonego odcinka. Mam więc absolutną pewność, że informacje, które przekazuje są poprawne.

Dlatego w Polimatach Plus nie będę poruszał wszystkich rozważań i wątpliwości, ponieważ wprowadzają one niepotrzebny zamęt. Nauczenie się przez niewykwalifikowanego (doraźnego) ratownika prostej procedury, pokazanej w poprzednim odcinku, zapewni skuteczną pomoc zgodnie z najnowszym stanem badań w dziedzinie resuscytacji.

Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w kursach pierwszej pomocy, gdzie można zgłębić wiedzę w tym temacie i rozszerzyć ją o trudniejsze lub wymagające większej pewności siebie elementy (m.in. wdechy ratownicze).

Film znajduje się w katalogu: Nauka i technika


Komentarze