Drogowskazy o: migrenie, czyli bólu uniemożliwiającym normalne funkcjonowanie00:44:20

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: ESKAROCKCDA
Zapis rozmowy z: 4.04.2021

gość: Klaudia Pytel, współorganizatorką kampanii Neuropozytywni z Głową

Z migreną zmagają się już 4 miliony Polaków- regularnie doświadczają bólu o którym mówią nieporównywalny z niczym innym. Oprócz bólu głowy, doświadczają omdleń, wymiotów, problemow z koncentracją czy tzw. aury czyli zaburzeń związanych ze zmysłami.

Co więcej, w przeciwieństwie do zwykłego bólu głowy, objawy potrafią utrzymywać się nawet kilka dni. Ale to nie jedyny problem- jako społeczeństwo wciąż bagatelizujemy ten problem i wykazujemy się nie tylko małą wyrozumiałością dla osób cierpiących z powodu migren, ale także często je bagatelizujemy: komentarze takie jak weź tabletkę czy nie przesadzaj są na porządku dziennym.

Tymczasem trudności u swoich pracowników zauważyli już pracodawcy, z których wyliczeń wynika, że migrena jest przyczyną aż 95 tysięcy dni absencji w pracy rocznie! Wsparciem dla migreników ma być kampania Neuropozytywni z głową- na czym polega, opowie jej współorganizatorka Klaudia Pytel. Powie tez więcej o tym jak wygląda dzień z życia osoby cierpiącej na migrenę i jakie wyzwania stoją przed nią z powodu choroby. Program prowadzi Aleksandra Galant

OFICJALNA STRONA ESKA ROCK: http://www.eskarock.pl/

FACEBOOK AUDYCJI DROGOWSKAZY: https://www.facebook.com/Drogowskazy-radia-ESKA-ROCK-107526450941465

FACEBOOK ESKA ROCK: https://www.facebook.com/eskarock/

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/eska_rock

#Drogowskazy #Migrena #EskaROCK

Komentarze