DR MICHAEL YEADON - WYWIAD PLANET LOCKDOWN (NAPISY PL) / MIKE YEADON - PLANET LOCKDOWN INTERVIEW00:53:30

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: anonim
Pod koniec ubiegłego roku brytyjski naukowiec dr Yeadon był współautorem petycji skierowanej do europejskiej agencji ds. leków EMA, żądając natychmiastowego wstrzymania badań klinicznych szczepionek przeciwko Covid-19, twierdząc, że mogą one powodować bezpłodność u kobiet.

Yeadon mówił, że osobiście nie sprzeciwia się stosowaniu szczepionek jako takich, ale ma poważne wątpliwości wobec obecnych, przeciwko COVID-19. Taki pogląd stanowi poważne wyzwanie dla polityków i ekspertów w dziedzinie zdrowia, którzy chcą, by jak najwięcej ludzi zaszczepiło się. Ich zdaniem, wskutek oporów wobec szczepień, pandemia przedłuży się, a COVID-19 rzekomo zabił już ponad 2,6 miliona ludzi na całym świecie.

Yeadon jest współautorem obszernego artykułu na stronie internetowej o nazwie Lockdown Septics, w którym oświadczył, że pandemia jako wydarzenie w Wielkiej Brytanii jest zasadniczo zakończona i nie ma biologicznej zasady, która prowadzi nas do oczekiwania drugiej fali.

Uczony wezwał do zaprzestania masowych testów i stwierdził, że przed rozpoczęciem pandemii 30 proc. populacji była już odporna na COVID-19, co kłóciło się z doniesieniami Światowej Organizacji Zdrowia, która w grudniu zasugerowała, iż mniej niż 10 proc. światowej populacji wykazało oznaki infekcji.

Według profilu LinkedIn Yeadon dołączył do firmy Pfizer w 1995 roku. Wkrótce został jej wiceprezesem i szefem badań alergologicznych oraz oddechowych. Wielu jego byłych kolegów twierdzi, że są zdumieni jego przemianą.

Na początku lutego Yeadon został zbanowany na Tweeterze. Jego obserwatorzy (91 tys. osób) zostali powitani komunikatem: To konto nie istnieje. Na LinkedIn zaś pojawiła się informacja, że jest w pełni emerytowany.

Clare Craig, brytyjska patolog porównała ban dla Yeadona na Twitterze z paleniem heretyków na stosie.

Zbanowany naukowiec jeszcze przed usunięciem z Tweetera informował, że ktoś zamieścił obraźliwy wpis, z powodu którego za kilka dni zostanie wyrzucony. I tak też się stało.

Na koncie Yeadona pojawiły się nie tylko ostatnio, ale także rok temu wiele obraźliwych, antymuzułmańskich tweetów, które miały być przechwycone i zachowane przez archive.org. 4 lutego br. Yeadon tajemniczo wspomniał w swoim tweecie: Wkrótce mnie nie będzie. Dwa dni później był już poza Twitterem.

Komentarze