Jak zachowują się ludzie, gdy idzie wojna?00:18:01

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Polimaty
Podobał Ci się film? Kliknij łapkę w górę, to wiele znaczy!
Przedstawiam Wam nowy pomysł na Polimaty, który powstał w dużej mierze za sprawą Waszych komentarzy. Teraz po prostu biorę kamerę i nagrywam, kiedy mam coś do powiedzenia. Wybaczcie pomyłki w sztuce filmowania, ale przestałem się nimi przejmować. Dzisiaj rzecz o wojnie.

Ja wiem, że to jest mało romantyczne, ale jeśli jeszcze nie udało Ci się kliknąć łapki w górę to zrób to proszę. Naprawdę ma to spory wpływ dla niezbadanych decyzji algorytmu na YouTube. Dziękuję!

Tu kupisz moje książki:
Inaczej (haruj mniej, a osiągaj więcej w pracy, http://inaczej.alt.pl)
Włam się do mózgu (naucz się języka obcego w pół roku, http://radek.alt.pl)
Nic bardziej mylnego (obalamy mity, http://mity.alt.pl)

Każda książka to jeden obiad dla Pajacyka, a że moje książki kupiło już setki tysięcy osób to wspólnymi siłami w ramach wydawnictwa Altenberg ufundowaliśmy już ponad 550 tys. posiłków! Bardzo Wam za to dziękuję!

Subskrybuj Polimaty 2, o tutaj: http://bit.ly/1sLH059 - a jeśli już subskrybujesz to kliknij w DZWONECZEK (nie myślałem, że kiedykolwiek wypowiem to zdanie).

Ostatnio moje konto na Instagramie zaczęło nawet trochę żyć i pojawiają się tam sensowne rzeczy (głównie na InstaStories). Zapraszam! http://instagram.com/radekkotarski

Bibliografia:
- Churcher, J., J. Gleisner, E. Lieven, and R. Pushkin. 1981. Nuclear war and civil defence: some psychological and social implications. Paper presented at British Psychological Society Annual Conference.
- E. B. Strauss M.A., D.M.(Oxon.), M.R.C.P. (1939) The Psychological Effects of Bombing, Royal United Services Institution. Journal, 84:534, 269-282
- Skovholt, T., et al. Psychological Reactions to the Nuclear War Threat. Medicine and War, vol. 4, no. 1, 1988, pp. 316.
- Weiss, J. 1973. Effects of coping behavior in different warning signal conditions on stress pathology in rats. J. Compar. Physiol. Psychol. 77(1):1-13.
- Kahneman, D., P. Slovic, and A. Tversky. 1982. Judgement under Uncertainty: Heuristics and Biases. Cambridge: Cambridge University Press.
- Leivesley, S. 1984. Disasters, disaster agents, and response: A bibliography. Disasters 8:288-308.
- Taylor, A., and A. Frazer. 1982. The stress of post-disaster body handling and victim identification work. J. Human Stress 8(4):4-12.
- Tversky, A., and D. Kahneman. 1974. Judgement under uncertainty: Heuristics and biases. Science 185:1124-1131.
- https://www.scientificamerican.com/article/how-the-stress-of-disaster-brings-people-together/
- https://www.orau.gov/cdcynergy/erc/content/activeinformation/essential_principles/EP-psychology_content.htm#vicarious
- https://www.rp.pl/Rzecz-o-historii/308319904-Wojenny-dramat-cywilow.html
- https://ipn.gov.pl/pl/historia-z-ipn/109100,Oblezenie-Warszawy-w-fotografii-Juliena-Bryana.html?fbclidIwAR2tkhtUlPaXc_Xc8JCdPPGyp7rE8vN9bxSy-f_cpC36y7D_wVJd3KxsMPw
- https://www.orau.gov/cdcynergy/erc/content/activeinformation/resources/BeyondPanicPrevention.pdf

Pozdrowienia dla czytających opisy do końca! Jeśli to widzisz wpisz w komentarzu: Niech żyją Polimaty.

Komentarze