Niesamowita KAPADOCJA 00:32:04

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: BusemPrzezSwiat
Nasz kurs online Projekt Film: http://www.projektfilm.pl
Kanał Brama: https://www.youtube.com/channel/UCibhtAFba8SugPvIG_kw9aQ

Kapadocja to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie istnieją tak idealne warunki do lotów balonem. Najistotniejszym spełnionym warunkiem musi byc przepływ powietrza, który musi być bardzo spokojny, a prędkość wiatru przy ziemi powinna mieścić się w granicy maksymalnie 15 km/h. W Kapadocji dochodzą widoki jak z innej planety, ale o nich napiszę Wam innym razem. W praktyce loty balonem w Kapadocji odbywają się średnio aż 260 razy w roku.
Loty balonem odbywają się tu od 30 lat i są organizowane specjalnie dla turystów. Lot kosztuje między 60-120 Euro - wszystko zależy od sezonu, ilosci ludzi w koszu i Waszej umiejętności negocjacji ceny. Zarejestrowanych jest w sumie ponad 200 balonów, a przepisy są takie, że tuż przed wschodem słońca może wylecieć jednoczesnie 100 balonów, a następne tury balonów po 50 sztuk mogą wylatywać w odstępach co pół godziny. Loty odbywają się przez cały rok, nawet zimą, gdy leży tu śnieg.
Kapadocja m. in. przez Instagrama przeżywa od kilku lat turystyczny BOOM Ilość ludzi na głównych punkach widokowych nawet po sezonie jest ogromna, dlatego omijaliśmy je z daleka. Kto widział nasze storiski, ten mógł odnieść wrażenie, że nikogo oprócz nas w tej Kapadocji nie ma. Ale to dlatego, że Kapadocja jest rozległa i wciąż bardzo dzika i bez problemu takie odludne miejsca sobie znajdowaliśmy. Dzięki naszemu dzielnemu busowi faktycznie czujemy, że przez 2 tygodnie mieliśmy Kapadocję wyłącznie dla siebie Ale i bez 4x4, pieszo czy z namiotem takich miejsc tu również na pęczki!

Nasz bestsellerowy książko-album Niesamowita Polska: https://www.sklep.busemprzezswiat.pl/produkt/ksiazko-album-niesamowita-polska/
Nasz kurs online Projekt Film: http://www.projektfilm.pl
Nasz kurs online Zawodowy Podróżnik: http://www.zawodowypodroznik.pl
Nasz kurs online Własny Sklep Online: http://www.wlasnyskleponline.pl
Nasze presety do obróbki zdjęć http://www.presetypodroznicze.pl

Nasze Kubki Emaliowane: https://www.sklep.busemprzezswiat.pl/podroznicze-kubki-emaliowane/
Nasze Busowe Skarpetki: https://www.sklep.busemprzezswiat.pl/podroznicze-skarpetki/
Nasze Plakaty z polską naturą: https://www.sklep.busemprzezswiat.pl/podroznicze-plakaty/

Subskrybuj nasz kanał, żeby nie przegapić kolejnych filmów!
http://youtube.com/subscription_center?add_userbusemprzezswiat

Montaż: Krzysztof Chruślicki

Facebook: https://www.busemprzezswiat.pl/r/facebook
Blog: http://www.busemprzezswiat.pl
Instagram: https://www.busemprzezswiat.pl/r/instagram
Twitter: https://www.busemprzezswiat.pl/r/twitter

Busem przez świat to kanał o podróżach samochodowych, o tańszym podróżowaniu po Polsce i po Świecie. Opowiadamy o naszych podróżach starym kolorowym busem po Polsce, USA, Australii i wielu innych krajach i podpowiadamy innym jak organizować własne podróże. Jeśli interesują Cię takie tematy, to koniecznie subskrybuj ten kanał!
http://youtube.com/subscription_center?add_userbusemprzezswiat

MUZYKA: Epidemic Sound

Komentarze