Taksówkarz nie chce cofnąć i grozi kierowcy gazem pieprzowym. STOP PIRAT00:03:20

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: STOP_PIRAT
Opis Autora: Nagranie oczywiście specjalnie jest ciut dłuższe, żeby nie było podejrzeń, ze cos odwaliłem wcześniej. Zacznijcie od zwiększenia głośności, żeby słyszeć w którym momencie zasygnalizowałem parkowanie.

Taksówkarz wykazał się kompletnym brakiem znajomości przepisów uniemożliwiając mi wykonanie parkowania równoległego (wjazd tyłem). Czy mogłem wjechać przodem? Nie, ponieważ mam nisko zderzak i obawiałem się, ze zahaczę o krawężnik. Czy mogłem go najpierw przepuścić? Nie miałem możliwości. Ul. Bankowa na starym mieście w Toruniu jest ul. jednokierunkową i na tyle ciasną, ze 2 samochody nie przejada obok siebie.

A teraz zapraszam na wyjaśnienia poszczególnych sytuacji widocznych na nagraniu (nagranie zostało w dwóch miejscach przyspieszone więc dopasowano poniższe odnośniki do opisanych sytuacji w sposób spójny z oryginałem / przypis STOP PIRAT)
1:02- ze względu na agresywne zachowanie kierowcy (raczej nie słychać na nagraniu), zacząłem odpowiadać mu tak samo
1:12 cham każe mi wypie*dalac do swojej wioski. Wysiadłem z auta i poszedłem do niego.
1:20 złotówa upiera się, ze sygnalizowałem manewr skrętu w lewo (na najbliższym skrzyżowaniu jest nakaz jazdy w prawo;)) i uważa, ze wsteczny powinienem był wrzucić jadąc do przodu (facepalm).
1:30 pod wpływem emocji go wyzwałem. Usłyszałem, ze zaraz do mnie wysiądzie wiec wróciłem się do auta po gaz pieprzowy. Jestem człowiekiem, który za wszelka cenę unika bijatyk. Nie zamierzałem go atakować, jedynie się bronić, ale sprowokowałem go do wyjścia
1:49 taksiarz oskarża mnie o popychanie. Prawda jest taka, ze to on mnie usiłował przepchnąć klatka piersiową, ale moja pozycja powodowała, ze się ode mnie odbijał. Chwile później pchnął moją rękę, w której trzymałem gaz. Zobaczył, co mam w dłoni i cofnął się do auta po swój gaz. W momencie pchnięcia ręki, a nawet przepychania klatką miałem podstawy by użyć gazu, bo kierowca naruszył moją nietykalność cielesną, ale nie zrobiłem tego.
1:59 szybko rozpoznałem jakim gazem dysponuje taksówkarz i wiedziałem, ze miał byle go*no. Miałem większy zasięg rażenia.
2:01 z mojej strony pada ostrzeżenie podejdź. Sugerowałem tym, ze zrobi jeszcze jeden krok i rozpylę gaz, bo kierowca był w jego zasięgu.
2:05 mowie, ze zasygnalizowałem, ze będę wykonywałem parkowanie. złotówa dalej się upiera, ze kierunkowskaz służy tylko do sygnalizacji skrętu.

Postanowiłem postać do momentu, aż pojawi się 3 auto. W 2:29 podjechało inne auto, spróbowałem jeszcze raz cofnąć, ale głupek na to nie pozwolił. Odpuściłem baranowi i odjechałem najbliższą uliczkę. Celowo go przepuściłem, żeby dokładnie nagrać cale jego auto. Potem musiałem objechać pól starówki, żeby zaparkować w tym samym miejscu. A wystarczyło, żeby taksiarz okazał się zdrowym rozsądkiem i umożliwił mi manewr parkowania. Zaraz po tej sytuacji zadzwoniłem na infolinię korporacji, żeby się dowiedzieć, jak złożyć zażalenie na kierowcę. 4 dni po zdarzeniu złożyłem telefonicznie zażalenie, a na prośbę zarządu, wysłałem nagranie całej sytuacji. Na końcu znajdziecie odpowiedz.

PS: miejsce sytuacji na mapach google: https://www.google.com/maps/@53.00834...

PPS: Jeśli jakimś cudem byleś świadkiem tej sytuacji lub uda Ci się rozpoznać korporacje, NIE PISZ jej nazwy w komentarzu. Sprawa została wyjaśniona, obiecałem zarządowi korporacji, ze nie otrzymają negatywnych opinii po publikacji. Jeśli pojawia się podejrzane opinie, wyciągnę konsekwencje.

Komentarze