POŚCIG ZA PIJANYM KIEROWCĄ BIAŁEGO MERCEDESA ZAKOŃCZONY ZATRZYMANIEM00:00:43

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: kamilchlebek007
Policjanci z częstochowskiej drogówki na co dzień dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Codziennie zatrzymują kierowców, którzy łamiąc przepisy, zagrażają innym. Tym razem w ich ręce wpadł 47-latek z Rudnik, który kierował w stanie nietrzeźwości, a wstępne badanie na zawartość narkotyków wykazało, że mógł też znajdować się pod wpływem metamfetaminy.

Mundurowi patrolowali Rędziny, gdy zauważyli kierującego mercedesem, który nie stosował się do przepisów i zagrażał bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Nie dość, że jechał z prędkością ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym, to w dodatku z taką prędkością wyprzedzał inne pojazdy na podwójnej ciągłej i na przejściu dla pieszych. Policjanci podjęli próbę zatrzymania pirata drogowego, jednak na widok policyjnych sygnałów, mercedes przyspieszył. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Siedzący za kierownicą 47-latek próbował uniknąć kontroli, zjeżdżając z drogi głównej na osiedlową. Tam policjanci zajechali mu drogę, wymuszając zatrzymanie pojazdu. Gdy podchodzili do samochodu, zauważyli, że siedzący za kierownicą 47-latek zamienia się miejscami z pasażerem. Zarówno kierujący, jak i pasażer nie stosowali się do wydawanych przez policjantów poleceń. Podczas zatrzymania, do policjantów podszedł mundurowy z Komendy Miejskiej w Katowicach, który będąc na wolnym był świadkiem całej sytuacji i udzielił kolegom wsparcia. Jak się okazało, kierujący miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie, a badanie na zawartość narkotyków wykazało, że mógł znajdować pod wpływem metamfetaminy. Mężczyźnie została pobrana krew do badań toksykologicznych. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz szereg wykroczeń w ruchu drogowym grozi mu do 5 lat więzienia.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa! Czasami wystarczy jeden telefon, aby nie dopuścić do tragedii, w której mogą ucierpieć niewinne osoby. Reagujmy, gdy widzimy nietrzeźwą osobę za kierownicą i informujmy o tym Policję.

Mail: blackbird4721@gmail.com Masz ciekawy film wyślij go nam.
Zajmuje duzo miejsca? Podeslij link https://wetransfer.com/ Dziekuję

Witaj Kierowco na naszym kanale znajdziesz drastyczne przedstawienie egzekwowania prawa w kontekście edukacyjnym , prosimy nie naśladować pokazach czynów.

Zgodnie z (art. 29 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych) na zasadzie cytatu możemy w swoich filmach wykorzystywać fragmenty cudzych utworów, jeśli jest to uzasadnione celami wyjaśnienia czegoś, dozwolonej krytyki, nauczania, komentowania etc.

#PIRACI #Polska #Polskiedrogi

Komentarze