Transfogarska czy TRANSALPINA? | Najpiękniejsze drogi Europy | odcinek 1/5 | Rumunia | 4K00:25:19

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: PoDrodze
Najpiękniejsze drogi Europy (odc. 1/5) | Transfogarska czy Transalpina? |
SUBSKRYBUJ - http://bit.ly/SUBSKRY8UJ
Wesprzyj tworzenie kolejnych filmów na PATRONITE - https://patronite.pl/ArkadyFiedler
Zarobek z reklam wyświetlonych przy tym odcinku pójdzie na pomoc dla Ukraińców (klikajcie w reklamy).

Od wielu lat w moich samochodowych podróżach fascynują mnie drogi. Często wyznacza je cel mojej wyprawy, to one mnie do niego - ciągnąć się tysiącami kilometrów - prowadzą. Nieraz też definiują moją podróż. To z nimi się zmagam. To na nich spotykam ciekawych ludzi i doznaję niezwykłych przeżyć. To one spontanicznie przynoszą niezaplanowane przygody. Zachwycają lub budzą grozę. Nieustannie się zmieniając, łączą ze sobą odmienne światy. To właśnie drogi są celem mojej kolejnej podróży.
Zapraszam w epicką filmową wyprawę w poszukiwaniu najpiękniejszych dróg Europy. W tym odcinku dotrzemy do Rumuni by przejechać dwoma najsłynniejszymi trasami w tym kraju i odpowiemy sobie na pytanie, która jest lepsza - droga Transfogarska czy Transalpina?
Aby nie dymić pod nosem mieszkańców przemierzanych krain i nie zanieczyszczać otaczającego mnie środowiska, zabieram w podróż elektrycznego nissana Leafa z baterią 62 kWh i zasięgiem do 385 km, sprawdzając przy okazji jaki jest stan europejskiej elektromobilności, rownież w krajach elektromobilnie mniej rozwiniętych i jak jej infrastruktura oraz dostępność zmieniły się od czasu moich ostatnich podróży starym elektrycznym Leafem przez Europę w 2018 i 2019 roku.

Zapraszam do odwiedzenia moich stron:
Facebook: https://www.facebook.com/ArkadyFiedler/
Instagram: https://www.instagram.com/arkady_fiedler/
Twitter: https://twitter.com/ArkadyFiedler3
Strona internetowa: http://arkadyfiedler.com
Książka: http://shop.fiedlertravel.com/Maluchem-przez-Afryke.

Jadą ze mną:
Nissan
BestDrive
Continental
Eco dla biznesu
Spalarnia.pl

Zdjęcia i montaż: Kamil Piechowiak (https://kamkam-visuals.com)
Muzyka: Igor Szulc

Kilka słów o mnie:
Jestem podróżnikiem i pasjonatem dalekich wypraw samochodowych, producentem filmów podróżniczych oraz autorem dwóch książek - Maluchem przez Afrykę i Pod prąd. Elektrycznym autem przez Afrykę. Od wielu lat oddaję się pasji odkrywania świata i kultywowania tradycji podróżniczych Fiedlerów. Jestem między innymi pomysłodawcą i organizatorem wypraw samochodowych oraz projektu filmowo-podróżniczego PoDrodze, w 2009 r. PoDrodze - Maluchem wzdłuż granic Polski, w 2014 r. Maluchem przez Afrykę (projekt nominowany do nagrody TRAVELERY National Geographic), w 2016 r. Maluchem przez Azję. Zrealizowałem też projekt Electric Explorer African Challenge 2018 pierwszą w historii podróży samochodem elektrycznym wzdłuż kontynentu afrykańskiego (projekt nominowany do nagrody TRAVELERY National Geographic).

Komentarze