NHP 03. Najnowsza historia Polski - 1970-1980 - analiza cybernetyczna Marcin Hagmajer00:58:05

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: naiwarszawa
Zapowiedź: https://youtu.be/ejFLwxGmhNw
Dyskusja po wykładzie: https://youtu.be/AjVvAnaOPrc

Subskrybuj nasz kanał: http://bit.ly/nai-sub
WWW: http://bit.ly/naiwwa

Kurs NHP - NAJNOWSZA HISTORIA POLSKI - ANALIZA CYBERNETYCZNA

Wykładowca: Marcin Hagmajer

Nowy kurs w NAI Warszawa dedykujemy wszystkim zainteresowanym powojenną historią Polski, a szczególnie głębszym jej zrozumieniem. Wykładowca, Marcin Hagmajer, obejmie w nim okres od 1943 do 2020 roku. Prelegent, przybliżając mniej znane szerszym odbiorcom związki przyczynowe, przedstawi motywacje i normy cywilizacyjne decydentów posiadających największy wpływ na kluczowe decyzje dla narodu i państwa. Z jakich środowisk pochodziła ówczesna władza? W jaki sposób została zrekrutowana? Jak doszło do tego, że stalinowcy określonego pochodzenia stali się jądrem późniejszych środowisk opozycji politycznej w PRL? Te i inne sprawy wykładowca przedstawi na geopolitycznym tle.

Trzeci wykład obejmie lata 1970-1980.

Zapraszam na mój trzeci już wykład w ramach kursu Najnowsza Historii Polski - analiza cybernetyczna. W kolejnej prelekcji zamierzam skupić się na okresie 1970 - 1980, zwanym potocznie dekadą Gierka. Pokażę procesy sterowania w tamtym niezwykle ważnym czasie, uwzględniając nieodłącznie związane z tym sterowanie międzynarodowe, elementy geopolityki, strategii i sztuki operacyjnej. Wszystko to postaram się Państwu wyjaśnić jak poprzednio, przy pomocy narzędzi Polskiej Szkoły Cybernetycznej.
Zapraszam, Marcin Hagmajer



Marcin Hagmajer jest jednym z pionierów Narodowej Akademii Informacyjnej, od wielu lat zaangażowany w popularyzację zastosowań cybernetyki i nauki o cywilizacjach. Publicysta, redaktor Nowoczesnej Myśli Narodowej, współautor Komentarzy 8 dnia.


#Historia #HistoriaPolski #PRL
więcej

Komentarze