Muzyka fado w wykonaniu Kingi Rataj00:03:16

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: dlaCiebietv
Kinga Rataj to znakomita śpiewaczka fado, do tego stopnia, że na pewnym festiwalu kultury portugalskiej uznano ją za Portugalkę. Artystka zaprezentowała się na scenie Jazz Club Muzeum w niedzielę 29 maja.

Muzykę fado utożsamia się zwykle z melancholią, nostalgią, tęsknotą, uchodzi owa muzyka raczej za smutnawą. Dlaczego pani Kinga wybrała więc tę muzykę, jakbyśmy w Polsce przygnębiających utworów nie mieli pod dostatkiem?

Skoro pani Kinga jest bezdyskusyjnie tak wyśmienitą śpiewaczką fado, to z pewnością pobierała nauki w tym niełatwym muzycznym stylu, może nawet koncertowała w ojczyźnie fado w Portugalii.

W tym stylu muzycznym melancholijne teksty idealnie współgrają z muzyką. Na ogół śpiewającym towarzyszą dwie gitary. Fado podzielono na dwa podstawowe rodzaje w jednym z nich mogą prezentować się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Drugi rodzaj zarezerwowano wyłącznie dla mężczyzn. Obydwa rodzaje różnią się między sobą tematyką tekstów. Fado jest w Portugalii niezwykle popularnym gatunkiem muzyki, do tego stopnia, że po śmierci znakomitej śpiewaczki fado zdarzały się ataki histerii, taka to była najprawdziwsza narodowa smuta.

Materiał pochodzi ze strony https://www.jaw.pl
#jaworzno #jawpl
więcej

Komentarze