Muzyczna Środa: #7 Musician DIY - rozmowa z W. r. ona01:21:34

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: EddieSlowianin
Dwaj bezkompromisowi muzycy, którzy wiedzą czego chcą . Ich opowieść łączy w sobie hard rockowe brzmienia i siłę wymowy hip hopu. Zwykło się mówić, że to co tworzy W.R.ona to alternatywa. Z pewnością jest to alternatywa do szufladek i łatwego określenia, wymyka się bowiem definicjom, ale jedno jest pewne jest moc, wolność i prawda.W.R.ona i naprawdę rozumie moc dźwięku i tworzy sztukę, która przemawia do fanów różnorodnych gatunków.
Doświadczenie muzyków tworzących zespół wyraża profesjonalizm wykonań, warto wspomnieć, że na scenie WRONA jest obecny od 2001 roku (zadebiutował z Śfider Any -utwór tej grupy m.in zostął włączony do ścieżki dżwiekowej filmu Chłopaki nie płaczą), na swoim koncie ma kontrakt płytowy dla Sony, koncerty w słynnych salach koncertowych Londynu czy występy na festiwalach Bloodstock, Hammerfest czy Download, nagrodę Kerrangu przyznawaną corocznie w Wielkiej Brytanii nagrody magazynu muzycznego KERRANG ( z zespołem Mercy House) . W pewnym momencie swojej artystycznej drogi WRONA postanowił rozpocząć karierę solową I tak na jej początku był Code Breaker and The Dirty Cleaners awangardowo/alternatywny projekt, który pozwolił muzykowi uporać się z demonami przeszłości, a następnie narodził się W.R.Ona. Po Na pewno Chyba Jutro 2020 r EP S.A.M. 2020 r EP i Stajnie Augiasza 2021 r nadszedł czas na nową płytę.
Z kolei MAŁY zaczynał jako perkusista w zespole Novak następnie grał w kultowym śląskim zespole HER a także z uznawanym i nagradzanym licznymi nagrodami zespołem Chico, z którym wydał trzy płyty One Big Alternative 2006 In Case of Emergency 2008 r In Limbo 2015.
W roku 2022 już jako W.R.ona panowie weszli do studia Kosa Buena Studio w Chrzanowie i zarejestrowali materiał na nadchodzącą płytę Czemu Nie.

Komentarze