SKAM - S03E08 - PL SUB00:29:36

    zwiń opis video pokaż opis video
    Dodał: vannet
    Skam śledzi codzienne życie grupy nastolatków z Norwegii. Trzeci sezon skupia się na Isaku (Tarjei Sandvik Moe, 17) - dosyć skrytym, siedemnastoletnim chłopcu, który zmaga się z zaakceptowaniem swojej orientacji seksualnej. Sezon ten porusza również tematy religijno-społeczne w bardzo świeży i inteligentny sposób.
    (Aby obejrzeć ten sezon nie trzeba widzieć pozostałych dwóch, chociaż jest to wskazane, ponieważ poznajemy nieco bardziej tło, w którym rozgrywa się akcja.)

    Z góry przepraszam, jeśli zauważycie jakieś literówki, ale naprawdę ciężko było mi po raz kolejny przebrnąć przez ten odcinek. (Co innego oglądać to po angielsku, a co innego po polsku. Wszystko nagle dociera do człowieka sto raz bardziej niż wcześniej.) Przy okazji Wesołych Świąt, dziękuję za docenienie mojej pracy. Być może jutro wstawię dwa ostatnie odcinki, więc proszę nie pytajcie już o to. Dziękuję.


    Film znajduje się w katalogu: SKAM S3 PL


    Komentarze

    • avatar

      anonim+ 601  

      Ten fragment, gdzie Even mówi o weselu zawsze mnie rozwala. Niby ten monolog nie różni się bardzo od jego normalnego zachowania, to typ artysty o myślach wędrujących w dziwne terytoria... Ale to, jak on zupełnie przestaje reagować na zmieszanie Isaka i śmieje się sam do siebie; kontrastowanie tych ujęć ze scenami, gdzie leżą w łóżku i jest między nimi bliskość i zrozumienie...

      Majstersztyk. Napięcie narasta, nagle orientujesz się, że wszystko to, co wydawało się wynikać z dziwnego, ujmującego poczucia humoru Evena (ta scena z ręcznikami? Włamanie do "domu ciotki"? Zaczepianie recepcjonistki w hotelu?)... że może to nie są żarty. Może to jest po prostu szaleństwo.

      Za to kocham ten serial. Za jego nieprzewidywalność; a jednocześnie za to, że kiedy odkryta zostaje kolejna karta, wszystko nabiera większego sensu. Składa się w całość. Za precyzję, z jaką zamysł twórców jest przeniesiony na ekran. Za to, że wszystko jest do bólu realistyczne, a jednocześnie tak przesycone symbolizmem ("Romeo i Julia" wszędzie w tym sezonie...). Za aktorów, którzy jakby się urodzili na planie filmowym.

      Dzięki za wstawienie odpowiedz

    • avatar

      anonim+ 54  

      @anonim: Świetnie napisane odpowiedz

    • avatar

      anonim+ 10  

      @anonim: Recepcjonistka byla w tym odcinku, a scena z ręcznikami w 1 ofc, kiedy po raz pierwszy ze sobą rozmawiali odpowiedz

    • Pokaż wszystkie odpowiedzi [5]
    • avatar

      anonim+ 338  

      Isak: jesteś mężczyzną moich marzeń.
      Ja: moich też, moich też! odpowiedz

    • avatar

      anonim+ 12  

      @anonim: ahah XD ♥ odpowiedz

    • avatar

      anonim+ 5  

      @anonim: to samo♥ odpowiedz

    • Pokaż wszystkie odpowiedzi [1]
    • avatar

      anonim+ 335  

      omg. a wtedy kiedy isak powiedział że zdecydował że w jego życiu będzie klepiej bez osob psychicznie chorych even musiał być wkurwiony nieźle odpowiedz

    • avatar

      anonim+ 199  

      @anonim: Raczej nie wk****ony.
      Załamany, przerażony czy spanikowany prędzej. :( odpowiedz

    • avatar

      anonim+ 113  

      @anonim: ej faktycznie, pewnie dlatego zniknął odpowiedz

    • Pokaż wszystkie odpowiedzi [3]
    • avatar

      anonim+ 310  

      Końcówka mnie zabiła. Dziękuje za tłumaczenie! odpowiedz

    • avatar

      anonim+ 14  

      @anonim: Jezusss Sameee odpowiedz

    • avatar

      anonim+ 10  

      @anonim: Mnie też odpowiedz

    • Pokaż wszystkie odpowiedzi [3]
    • avatar

      anonim+ 292  

      a pamiętacie jak w pierwszym odcinku wyciągał te wszystkie ręczniki papierowe ? odpowiedz

    • avatar

      anonim+ 82  

      @anonim: boże,myślałam kurde że się nigdy nie skończą xD odpowiedz

    • avatar

      anonim+ 38  

      @anonim: To bylo dobre! odpowiedz

    • avatar

      anonim+ 224  

      Śpiewający Even do Isaka to jest najpiękniejsza rzecz jaką kiedykolwiek widziałam *-* odpowiedz

    • avatar

      anonim+ 82  

      @anonim: widocznie mało w życiu widziałaś ;) odpowiedz

    • avatar

      anonim+ 14  

      @anonim: boze kocham ten moment, ciagle to ogladam odpowiedz

    • Pokaż wszystkie odpowiedzi [2]
    • avatar

      anonim+ 129  

      Co? :o Nie wierzę! ;-; biedny Issak, Even... Eh mowę mi odebrało odpowiedz

    • avatar

      anonim+ 96  

      Dziekuje za tłumaczenie!Jestes świetna,miło ze poświęcasz wolny czas aby inni mogli zając swój.:) odpowiedz

    • avatar

      anonim+ 85  

      Ja jedynie powiem, że jestem Ci ogromnie wdzięczna za tłumaczenie i włożoną w nie pracę, doskonale wiem, ile energii i czasu to pochłania! Szacun, dziewczyno, Wesołych Świąt! ;) odpowiedz

    • avatar

      anonim+ 84  

      Cooooo? No i koniec rozdupczył wszystko ;-; odpowiedz

    • avatar

      anonim+ 3  

      @anonim: To prawdaaa!!! odpowiedz

    • avatar

      anonim+ 78  

      Najlepsza scena jak chłopaki poznają Evena, haha. Magnus najlepszy! odpowiedz