Murem za prof. Roszkowskim! Ten podręcznik powinni przeczytać wszyscy!00:09:45

zwiń opis video pokaż opis video
KONFERENCJA PRASOWA Jak młody człowiek może odczuwać poczucie wspólnoty narodowej, jeżeli nie ma zakorzenienia w przeszłości, w historii? To właśnie kultura, język i wiedza o przeszłości budują poczucie tożsamości narodowej. Ważne, aby wiedza o historii Polski i świata w ogóle była i umożliwiła w przyszłości podejmowanie właściwych decyzji w oparciu o doświadczenie przodków.

Wczoraj Młodzi Demokraci, młodzieżówka PO zniszczyli publicznie podręcznik do przedmiotu Historia i Teraźniejszość.

Może gdyby wiedza historyczna im pozwoliła, wiedzieliby, że niszczenie, palenie książek to domena totalitaryzmów; niemieckiego, komunistycznego, czy też okresu cenzury PRL. Nikt z ich starszych kolegów nie zareagował - a nawet pod wpisami pojawiły się polubienia posłów i radnych Koalicji Obywatelskiej, w tym Arkadiusza Marchewki.

Opozycji, celebrytom, dziennikarzom - najbardziej przydałaby się ta wiedza. Barbara Kurdej-Szatan: Nie czytałam tego, ale to obrzydliwe. Scheuring Wielgus również przyznała się, że książki nie czytała a ją krytykuje, to samo szczeciński poseł SLD Dariusz Wieczorek.

Książkę wręczyłem radnemu KO Pawłowi Bartnikowi, który na ostatniej sesji Rady Miasta powiedział: To nie było okupowane państwo do roku 89. To jest nieprawda. [...] Porównywał stacjonowanie wojsk radzieckich w Polsce do stacjonowania sojuszniczych wojsk USA. Bartnik - rocznik 1959. W 1985 ukończył studia na Wydziale Humanistycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Szczecinie, uzyskując tytuł zawodowy magistra historii. Jaką wiedzę wyniósł z komunistycznej szkoły?

Czy wiedza historyczna jest potrzebna?

Prezydent Piotr Krzystek składał kwiaty pod pomnikiem Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

Uważam, że kult Żołnierzy Wyklętych jest nieuzasadniony - radna Edyta Łongiewska Wijas - Na pytanie red. Kutysa o szczegóły odpowiedziała: Nie pamiętam tych czasów, o które się Pan mnie pyta. Byłam dzieckiem

Ze Szczecina nie zniknęłyby tablice ZWM, PPR i komunistyczne pomniki.

Wacław Krzyżanowski, 13 października 2014 został pochowany z wojskową asystą honorową na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie. Tomasz Siemoniak był wtedy szefem MON.

Bronisław Komorowski o Polakach: naród sprawców

Poseł PO Franciszek Sterczewski: Odbudowa Pałacu Saskiego oznaczałaby zniszczenie Grobu Nieznanego Żołnierza

Dariusz Joński Powstanie Warszawskie wybuchło w 1988

W 2012 roku Solidarna Polska zebrała 150 tys. podpisów pod projektem ustawy Przywracamy lekcje historii. Wreszcie, wchodzi do polskich szkół przedmiot, który pozwoli młodym ludziom poznać historię najnowsze.

Co wścieka lewicę? Że Michnik, Geremek, Kuroń nie są tam przedstawiani jako bohaterowie. Bo nie są/nie byli bohaterami - to jedne z najbardziej obrzydliwych postaci w historii III RP.

Składam interpelację, aby podręcznik prof. Roszkowskiego został zakupiony do wszystkich szczecińskich bibliotek miejskich, szkolnych. Każdy niech ma prawo zapoznać się z tym podręcznikiem.

Komentarze