Przepis na morderstwo Recipe for Murder 2010. Dokument00:52:24

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: sylamila
Sydney, początek lat 1950. Na miasto pada strach, gdy na przestrzeni kilkunastu miesięcy ponad sto osób pada ofiarą zatrucia. Prawda o tajemniczych zbrodniach miała okazać się jednak bardziej szokująca od samych ich okoliczności.

Na przełomie lat 1952-53 odnotowano w Sydney ponad sto przypadków zatrucia. Ofiary, z których dziesięć poniosło śmierć, wykazywały takie same objawy - paraliż nóg, utrata wzroku, wypadanie włosów i obłęd. Wszystkiemu winny był tal, podstawowy składnik szeroko dostępnej trutki na szczury. Truciznę kupowali chętnie ludzie pragnący pozbyć się kogoś z najbliższego otoczenia - zawiedzeni kochankowie, maltretowane żony albo niezadowoleni wspólnicy w interesach. Co znamienne, większość trucicieli stanowiły kobiety, a najaktywniejsze wśród nich były Yvonne Fletcher, Caroline Grills i Veronica Monty.
Dokument "Przepis na morderstwo" powraca do wydarzeń sprzed blisko sześciu dekad. Wykorzystując materiały archiwalne i aktorskie inscenizacje, na nowo relacjonuje złowieszczą działalność tercetu niepozornych pań z premedytacją wcielających się w role trucicielek.

Film znajduje się w katalogu: Filmy Dokumentalne


Komentarze