Moje zdjęcia i filmy zrobione przez teleskop00:07:35

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Astrofaza
Odcinek powstał we współpracy z firmą Delta Optical - http://www.deltaoptical.pl

☑ PATRONITE - https://www.patronite.pl/astrofaza
☑ KOSZULKI I KUBKI w Astrosklepie - https://goo.gl/RyNfUE
☑ Centrum dowodzenia - http://www.astrofaza.pl
☑ Astro LIVE - http://www.hitbox.tv/astrofaza
☑ FEJS - http://www.facebook.com/astrofazapl
☑ Pogadaj z resztą załogi - https://goo.gl/5geRif
☑ DRUGI KANAŁ - http://www.youtube.com/AstroChillout

W tym odcinku Obserwacji Nieba, sprawdzimy jakie amatorskie obserwacje można prowadzić w gwiazdozbiorze Wielkiej Niedźwiedzicy, czym jest Wielki Wóz oraz skąd w ogóle nazwa Wielka Niedźwiedzica.

Jeśli się spodoba, nie zapomnij dać lajka i zostawić suba, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. A jeśli już subskrybujesz i nie chcesz przegapić nowych filmów, to kliknij dzwonek obok przycisku subskrypcji. Dzięki i miłego lotu!


======= LINKI Z FILMU ========

lista gotowych propozycji pierwszych teleskopów przygotowana przez Delta Optical:

Sky-Watcher 705AZ2 - teleskop poniżej 500zł

Teleskop w zupełności wystarcza do zaznajomienia się z podstawowymi obiektami i zjawiskami astronomicznymi. Świetnie nadaje się do obserwacji Księżyca, w przypadku planet pozwoli dostrzec kształty tarcz, najbardziej charakterystyczne detale powierzchniowe takie jak pasy równikowe na Jowiszu. Bez problemu zaobserwować można pierścienie Saturna a pod ciemnym niebem można co najmniej zlokalizować dużą część
obiektów z katalogu Messiera.
LINK - http://deltaoptical.pl/teleskop-sky-watcher-synta-bk705az2,d707.html


Sky-Watcher BK1309 EQ2 - teleskop poniżej 1000zł

Teleskop Newtona o sporych możliwościach obserwacyjnych w stosunkowo niewielkiej cenie. Najlepszy teleskop wśród modeli za cenę poniżej 700zł, jednocześnie największy teleskop dostępny na montażu EQ-2. Teleskop taki dość dobrze sprawdzi się
przy obserwacjach gromad otwartych - lustro zapewnia dość spory zasięg gwiazdowy, jednocześnie umiarkowane rozmiary teleskopu pozwalają korzystać z małych powiększeń co sprzyja tego rodzaju obserwacjom.
LINK - http://deltaoptical.pl/teleskop-sky-watcher-synta-bk1309eq2,d697.html

Sky-Watcher SK DOBSON 6 - teleskop poniżej 1000zł

Niedoceniany, niedostrzegany, często przegrywa z bardziej znaną wersją 8 calową. Jest to jeden najciekawszych budżetowych teleskopów astronomicznych. Teleskop ten dobrze sprawdzi się przy obserwacjach planetarnych. W warunkach dobrego seeingu zaobserwować można rzeczywiste detale na powierzchniach planet, między innymi możliwe jest zaobserwowanie Wielkiej Czerwonej Plamy na Jowiszu.
LINK - http://deltaoptical.pl/teleskop-sky-watcher-synta-sk-dobson-6,d734.html

Sky-Watcher SK DOBSON 8 - nieco powyżej 1000zł

To chyba najbardziej znany teleskop na montażu Dobsona i zapewne jeden z najpopularniejszych teleskopów w naszym kraju. Popularność bierze się z bardzo korzystnego stosunku cena-jakość (lub może też inaczej - cena-średnica). W rzeczywistości jest to dość poważny instrument obserwacyjny pozwalający odnaleźć setki obiektów mgławicowych, pozwalający podziwiać szczegóły takie jak ramiona spiralne najjaśniejszych galaktyk, pasma gazowe w jasnych mgławicach czy też gwiazdy na brzegach większości gromad kulistych.
LINK - http://deltaoptical.pl/teleskop-sky-watcher-synta-sk-dobson-8-pyrex,d781.html


BKP2001EQ5 GoTo - powyżej 2000zł

Teleskop który można uznać za kompletny. Nie brakuje mu średnicy, nie brakuje nowoczesnych rozwiązań. Można tym teleskopem obserwować odległe galaktyki, planety, można fotografować niebo, można automatycznie
wyszukiwać obiekty. Jeśli więc mowa o teleskopie kompletnym to ten będzie zapewne najtańszy. Teleskop wyposażony został w stabilnymontaż paralaktyczny EQ5 z zamontowanymi napędami i systemem GoTo. W ognisku głównym teleskopu można zainstalować aparat fotograficzny, potrzebny jest tylko opcjonalny pierścień T-Ring.
LINK - http://deltaoptical.pl/teleskop-sky-watcher-synta-bkp2001eq5-go-to,d1567.html

============== Muzyka ================
Peace of mind - Kevin McLeod

Film znajduje się w katalogu: Obserwacje Nieba


Komentarze