Jaka przyszłość czeka nasze dzieci?00:55:20

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: dlaCiebietv
Na to pytanie próbowali odpowiedzieć naukowcy - małżeństwo dr Magdalena Ziętek-Wielomska i prof. dr hab. Adam Wielomski. Do Jaworzna przybyli na zaproszenie Wojciecha Sińskiego z Konfederacji Korony Polskiej oraz Artura Jakóbika - lidera Klubu Konfederacji Jaworzna. Spotkanie z mieszkańcami Jaworzna oraz gośćmi z sąsiednich miast odbyło się w sali kinowej Sanktuarium MBNP na Osiedlu Stałym. Naukowcy w przystępnej formie przygotowali wspólny wykład pt. Schwab i Harari a katolicka koncepcja człowieka.
Klaus Martin Schwab (ur. 30 marca 1938 w Ravensburgu) niemiecki inżynier i ekonomista. W 1971 roku założył Światowe Forum Ekonomicznes, w którym pełni funkcję prezesa zarządu. Jak pisze Magdalena Ziętek-Wielomska, Schwab to wyznawca popularnego w Niemczech imperialnego przekonania, że ludzkość musi stać się polityczną, etyczną i religijną jednością.
O Hararim zaś prof. Wielomski pisze tak: Na naszych oczach w rozmaitych mediach i gremiach Yuval Noah Harari stał się największym autorytetem od wszystkiego. Jego wypowiedzi są cytowane jako genialne bez względu na to czy dotyczą pandemii, wojny na Ukrainie, globalnego ocieplenia, agendy LGBT, religii czy przyszłości świata. Klaus Schwab zaprasza go na zjazdy globalistów do Davos, a Mateusz Morawiecki jest zachwycony mogąc zrobić sobie z nim zdjęcie. Równocześnie, jakkolwiek jego książki zalegają polskie księgarnie, to rzadko spotykam osoby, które podjęłyby trud ich przeczytania w całości. [...] jestem przekonany, że Harari nie jest niezależnym naukowcem-futurystą. W swoich pracach wyraża poglądy na świat właścicieli i menedżerów wielkich korporacji cyfrowych z Doliny Krzemowej, którym też zawdzięcza promocję swojej osoby. Dążenia tych korporacji streściłbym jako chęć do przejęcia kontroli nad całą własnością i władzą polityczną na naszej planecie. Istotą tego projektu jest zdobycie władzy nad naszymi umysłami za pomocą mediów elektronicznych. Harari współuczestniczy w tym przedsięwzięciu, gdyż stworzył narrację, uporczywie promowaną jako rzekomo naukową, z której ma wynikać bezalternatywność tego projektu. Jeśli tylko ludzie mu uwierzą, to obudzą się w takim właśnie świecie.
Podczas wykładu naukowcy skupili się jednak na tezie, że koncepcja Harariego jest tylko jedną z wielu, jakie człowiek przez wieki wymyślił na temat roli i miejsca człowieka w świecie. I to od naszej woli, od naszych decyzji zależy, jak będzie wyglądała przyszłość naszych dzieci.

Materiał pochodzi ze strony https://www.jaw.pl
#jaworzno #jawpl
więcej

Komentarze