Kazio i Zima - Film edukacyjny. ZIMA DLA DZIECI : Jak powstaje śnieg? Zwierzęta, ptaki zimą 00:10:04

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Kamlotki
Zima dla dzieci. Film edukacyjny o zimie: Kazio i Zima. W filmie dowiemy się jak powstaje śnieg oraz jak zimują rośliny i zwierzęta. Kazio opowie o zimie, dowiecie się co to jest zima astronomiczna i zima kalendarzowa, kiedy zaczyna się zima i jakie święta obchodzimy zimą. Poznamy też zwierzęta, które zapadają w sen zimowy oraz ptaki, które zimują w Polsce. Kazio powie o dokarmianiu ptaków i nauczy was jak ulepić własnego bałwanka. Miłej zabawy!

Nie zapomnijcie o polubieniu filmu i zasubskrybowaniu kanału. Dzięki Wam możemy dalej się rozwijać. Dziękujemy!Kazio i Zima - Film edukacyjny Zima dla dzieci
Rozdziały:
0:00 Kazio i Zima - Film edukacyjny
0:06 Zabawy zimowe
0:47 Zabawy zimowe, gdy nie ma śniegu
1:22 Kiedy zaczyna się zima: zima kalendarzowa i astronomiczna.
2:00 Przesilenie zimowe
2:37 Jakie święta obchodzimy zimą
3:13 Zimowanie roślin
4:00 Sen zimowy
4:18 Zwierzęta zimą
4:33 Ptaki zimą
5:26 Jak powstaje śnieg
8:02 Lepimy bałwankaFragmenty naszej bajki edukacyjnej o zimie:

Kalendarzowa zima zawsze przypada na 22 grudnia. Jest to stała data wyznaczona przez nasz kalendarz. Z kolei pierwszy dzień zimy astronomicznej jest inny każdego roku i zaczyna się w momencie przesilenia zimowego.

Większość roślin odpoczywa głęboko w ziemi, w formie nasion, kłączy i cebul. A krzewy i drzewa, które zostały na powierzchni, zrzucają liście oraz chronią swoje pnie i gałęzie grubą warstwą kory. Rośliny iglaste są zielone cały rok. Wyjątkiem jest modrzew, który zrzuca swoje igły i podobnie jak rośliny liściate, jest goły całą zimę.

Podczas zimy niektóre zwierzęta zapadają w sen zimowy. Należą do nich niedźwiedzie, jeże, nietoperze, susły, motyle, żaby czy ślimaki. Inne zwierzęta, takie jak lisy, króliki czy sarny nie zapadają w sen zimowy i muszą przetrwać ten trudny okres. Część z nich wędruje w poszukiwaniu lepszego schronienia i pożywienia. Robią tak niektóre ptaki np. bociany które przelatują tysiące kilometrów na południe.

Śnieg powstaje dzięki wodzie, która paruje, a potem krystalizuje się w chmurach. Do krystalizacji potrzebna jej jest niska temperatura i malutki pyłek lub drobinka kurzu, który stanie się środkiem naszego płatka śniegu. A jak dokładnie powstaje? Otóż dzieje się to w chmurze, która jest zbudowana z pary wodnej. Jeśli temperatura jest niska, para wodna zamienia się w lód. Następnie napotyka na swej drodze drobinkę kurzu, do której się przykleja. Dołączają do niej inne kawałeczki lodu i tak powoli formuje się nasza piękna śnieżynka. Gdy śnieżynki są już duże, w pewnym momencie zaczynają spadać z nieba pod wpływem ciężaru. Leżąc na ziemi przyklejają się do siebie tworząc gęsty biały puch czyli śnieg!

(Autorka tekstu: Kamila Piątkowska)PODKŁAD MUZYCZNY:
1. Piosenka Co za radość (wersja intrumentalna)
Muzyka: Janusz Piątkowski
Tekst: Liliana Cichoń i Kamila Piątkowska
2. Darmowa biblioteka youtube.

Informacja dot. praw autorskich: Teksty i teledyski są własnością kanału Kamlotki. Autorzy muzyki i tekstu nie wyrażają zgody na kopiowanie, reuploadowanie i udostępnianie coverów piosenki bez ich zgody. Wyjątkiem są przedszkola i szkoły, które mogą wykorzystywać piosenkę bez naszej zgody na przedstawieniach i zajęciach. O zgodę na udostepnienie naszej piosenki lub jej fragmentów w internecie lub telewizji (w oryginale lub w postaci coveru) można pytać kontaktując się z nami przez naszą stronę facebookową: https://www.facebook.com/Kamlotki-107103791534272

#zima #śnieg #styczeń

Film znajduje się w katalogu: Kazio i filmy edukacyjne dla dzieci


więcej

Komentarze