Vlog z farmy #41 Czerwiec 202300:19:56

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: PawelFarmer
Darmowy egzemplarz TPR o którym wspominamy na początku możecie zamówić pod tym linkiem https://lp.tygodnik-rolniczy.pl/bodzianny

W pierwszej części dzisiejszego vloga zobaczycie kto ostatnio odwiedził Baśki, przejście jednego ze stad na nowe pastwisko, oraz co dla wielu najciekawsze Marysie a także jej małego potomka :)

Druga część jest skierowana do hodowców, którzy pytają mnie o odłownie i wymiary mojego poskromu.

Za używany poskrom do bydła trzeba zapłacić zazwyczaj od 3 do 5 tysięcy. Ceny nowych to koszt od 5 do kilkunastu tysięcy, a hydrauliczne mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy (najdroższy jaki widziałem był za 100 tyś netto) Bez względu na ich cenę, żaden z nich nie nadawałby się do obsługi Highland Cattle; które przez swoje pokaźne rogi, porostu się w nie mieszczą.

Przed pierwszym badaniem okresowym stada, zostałem zmuszony do wybudowania takiego poskromu, to było w 2013 roku. Ten poskrom kosztował mnie wtedy ok 400 zł za materiał i 2 dni pracy. Od tego czasu przeprowadziliśmy w nim wiele takich badań i za każdym razem wprowadzaliśmy w nim jakieś małe usprawnienia. Myślę, że obecnie ten poskrom celująco zdaje egzamin i bardzo pomaga w badaniach, oraz kolczykowaniu bydła (np. w zakładaniu duplikatów utraconych kolczyków) Jego wymiary podane są w filmie.

Pozdrawiam Wszystkich i zapraszam do oglądania i komentowania :)

Więcej o hodowli https://www.szkockiekrowy.pl/

INSTAGRAM HODOWLI : https://www.instagram.com/highlandcat...
MÓJ INSRAGRAM: https://www.instagram.com/pawelfarmer/
FACEBOOK: https://www.facebook.com/Szkockiekrowy/
MÓJ FACEBOOK https://www.facebook.com/pawel.farmer...

Grupa hodowców szkockich krów na facebooku
https://www.facebook.com/groups/188469238654125/

Komentarze