Co zdziałał James Webb przez rok? - AstroSzort00:13:19

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Astrofaza
12 lipca 2023 roku mieliśmy pierwszą rocznicę publikacji pierwszych wyników obserwacji przeprowadzonych przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba, najbardziej zaawansowane obserwatorium astronomiczne, jakie kiedykolwiek zbudowano. James Webb w ciągu minionego roku przekroczył wszelkie oczekiwania, dostarczając danych, które nie tylko zmieniły nasze zrozumienie kosmosu, ale także zainspirowały następne pokolenie naukowców. W dzisiejszym odcinku porozmawiamy więc o tym cudzie techniki i zobaczymy co ciekawego udało się do tej pory osiągnąć.

WIĘCEJ:
https://www.space.com/james-webb-telescope-1-year-science-anniversary-webcast https://www.space.com/james-webb-space-telescope-first-year-science https://www.space.com/james-webb-space-telescope-new-image-rho-ophiuchi-celebrate-year-science-july-12 https://www.space.com/news/live/james-webb-space-telescope-updates https://spidersweb.pl/2022/01/kosmiczny-teleskop-jamesa-webba-oslona-przeciwsloneczna.html https://webb.nasa.gov/content/webbLaunch/whereIsWebb.html https://blogs.nasa.gov/webb/page/3/ https://webb.nasa.gov/content/about/orbit.html https://www.nasa.gov/press-release/sunshield-successfully-deploys-on-nasa-s-next-flagship-telescope https://www.space.com/30302-lagrange-points.html https://solarsystem.nasa.gov/resources/754/what-is-a-lagrange-point/

Dołącz do ZAŁOGI Astrofazy!

Załoganci w postaci Patronów i Wspierających na YouTube pomagają nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści i publikowaniu ich częściej. Jeśli również chcesz pomagać nam w tworzeniu najlepszej wersji Astrofazy, możesz to zrobić na kilka sposobów:

Zostań Patronem i dołącz do zamkniętej grupy na Facebooku, z szybszym dostępem do niektórych treści i wieloma dodatkowymi bonusami.
Patroni zyskują również dostęp do dodatkowych treści dla wspierających z progu Starszy Oficer (9.99 zł).
PATRONITE - http://patronite.pl/astrofaza
Więcej szczegółów na profilu w linku.


Dołącz do Wspierających na YouTube. W specjalnej sekcji dla wspierających znajdziesz dodatkowe materiały dostępne tylko dla nich:
rozwinięcia odcinków,
dodatkowe streamy na żywo,
materiały zza kulis i ukryte posty.
A jako wisienka na torcie: plakietka z logo Astrofazy przy Twoim nicku w komentarzach i możliwość używania specjalnych emoji Astrofazy!
https://youtube.com/channel/UCIUYdIIld_2bsymqWDCdOFQ/join

KOSZULKI, BLUZY, PODUSZKI, KUBKI i inne gadżety Astrofazy w AstroSzopie. Jeśli chcesz mieć astrofazowy gadżet, to również pomoże nam to w rozwijaniu naszego kanału
http://astroszop.pl


Wciąż mało Astrofazy? Koniecznie zajrzyj na nasze media społecznościowe!

INSTAGRAM - Więcej materiałów zza kulis i Astrofaza bardziej na prywatnie
https://instagram.com/astrofaza.pl

FACEBOOK - Informacje o naszych działaniach dodawane na bieżąco.
http://facebook.com/astrofazapl

DISCORD - Astrofazowe miejsce dla kosmicznie zakręconych ludzi. Nie można nie zajrzeć!
https://discord.gg/Astrofaza

Grupa ASTROMISIE - Pogadaj z resztą załogi
https://facebook.com/groups/astromisie


Centrum dowodzenia - http://astrofaza.pl
DRUGI KANAŁ ASTROFAZY - http://youtube.com/AstroChillout


Jeśli się spodoba, nie zapomnij dać lajka i zostawić suba, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
A jeśli już subskrybujesz i nie chcesz przegapić nowych filmów, to kliknij dzwonek obok przycisku subskrypcji. Możesz też kliknąć niżej:
http://youtube.com/c/astrofaza?sub_confirmation1

DZIĘKI I MIŁEGO LOTU!


EKIPA
- prowadzenie: Piotr Kosek
- zdjęcia i montaż: Dorian Ortyński
- opracowanie: Dawid Kułakowski

MUZYKA

Kanał Astrofaza to największy w Polsce kanał, którego tematyką jest kosmos, astronomia i technologie przyszłości. Tutaj obejrzysz też nasz program popularnonaukowy POP Science z dr hab. Leszkiem Błaszkiewiczem, w którym poruszamy takie tematy jak: Kosmici i obce cywilizacje, paradoks dziadka i podróże w czasie, podróże szybsze od światła itp. Zapraszamy!
więcej

Komentarze