Grusch twierdzi, że USA przechwyciło UFO. Nie sądzę00:12:55

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Astrofaza
Szerokim echem poniosło się wysłuchanie przed Kongresem USA Davida Gruscha i dwóch pilotów marynarki wojennej, którzy opowiadali o swoich doświadczeniach z obserwacjami niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych. Dodatkowo David Grusch, były urzędnik wywiadu, twierdził, że zostały mu przedstawione dowody jakoby rząd USA był w posiadaniu pojazdów pozaziemskich oraz ciał ich pilotów.

To odcinek podsumowujący przesłuchanie. Głębszą analizę zrobimy po powrocie z urlopu. No cóż sezon ogórkowy w pełni, więc czemu nie ;)
Tak na szybko tylko trzy kwestie:

1. Wysłuchanie przed Kongresem (wysłuchanie, nie przesłuchanie) nie oznacza od razu powagi sytuacji. Wystarczy zaznajomić się ze sprawami jakimi zajmował się ten szacowny organ w przeszłości. Np to czy kreskówka David i Butthead powoduje wzrost agresji u dzieci i robi z nich podpalaczy.

2. Wszystkie informacje, jakie posiada Grusch pochodzą z przekazów ustnych innych osób. Nie widział on na własne oczy żadnych pojazdów ani ciał. Z miejsca przypomina mi się historia Paula Bennewitza (https://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Bennewitz), który został wprowadzony w błąd przez służby wywiadowcze.

3. Nie powiedział tam nic, za co rzekomo miałby pójść siedzieć. Wiele osób podkreślało, że musi mówić prawdę, bo jeśli skłamie przed Kongresem, to pójdzie siedzieć. Otóż za Pan X powiedział mi, że Y nie idzie się siedzieć :)

Tradycyjnie, jak w wielu tego typu przypadkach wcześniej będę studził nastroje. Mimo, że naprawdę powitałbym newsa o kontakcie z obcymi z ekscytacją małego dziecka (mając oczywiście na uwadze ewentualne minusy) to jednak ponownie nie pokazano nic, co by mnie przekonało. To nie pierwszy (i nie ostatni) raz kiedy ktoś w tym temacie rozbudza nadzieje, a potem nie pokazuje nic spektakularnego.

Pożyjemy, zobaczymy. Chociaż wątpię. Że zobaczymy oczywiście ;)

WIĘCEJ:
https://www.space.com/us-hiding-evidence-alien-intelligence-ufo-whistleblower-claims
https://www.theguardian.com/us-news/2023/jul/26/ufo-hearing-congress-evidence-david-grusch

Dołącz do ZAŁOGI Astrofazy!

Załoganci w postaci Patronów i Wspierających na YouTube pomagają nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści i publikowaniu ich częściej. Jeśli również chcesz pomagać nam w tworzeniu najlepszej wersji Astrofazy, możesz to zrobić na kilka sposobów:

Zostań Patronem i dołącz do zamkniętej grupy na Facebooku, z szybszym dostępem do niektórych treści i wieloma dodatkowymi bonusami.
Patroni zyskują również dostęp do dodatkowych treści dla wspierających z progu Starszy Oficer (9.99 zł).
PATRONITE - http://patronite.pl/astrofaza
Więcej szczegółów na profilu w linku.


Dołącz do Wspierających na YouTube. W specjalnej sekcji dla wspierających znajdziesz dodatkowe materiały dostępne tylko dla nich:
rozwinięcia odcinków,
dodatkowe streamy na żywo,
materiały zza kulis i ukryte posty.
A jako wisienka na torcie: plakietka z logo Astrofazy przy Twoim nicku w komentarzach i możliwość używania specjalnych emoji Astrofazy!
https://youtube.com/channel/UCIUYdIIld_2bsymqWDCdOFQ/join

KOSZULKI, BLUZY, PODUSZKI, KUBKI i inne gadżety Astrofazy w AstroSzopie. Jeśli chcesz mieć astrofazowy gadżet, to również pomoże nam to w rozwijaniu naszego kanału
http://astroszop.pl


Wciąż mało Astrofazy? Koniecznie zajrzyj na nasze media społecznościowe!

INSTAGRAM - Więcej materiałów zza kulis i Astrofaza bardziej na prywatnie
https://instagram.com/astrofaza.pl

FACEBOOK - Informacje o naszych działaniach dodawane na bieżąco.
http://facebook.com/astrofazapl

DISCORD - Astrofazowe miejsce dla kosmicznie zakręconych ludzi. Nie można nie zajrzeć!
https://discord.gg/Astrofaza

Grupa ASTROMISIE - Pogadaj z resztą załogi
https://facebook.com/groups/astromisie


Centrum dowodzenia - http://astrofaza.pl
DRUGI KANAŁ ASTROFAZY - http://youtube.com/AstroChillout


Jeśli się spodoba, nie zapomnij dać lajka i zostawić suba, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
A jeśli już subskrybujesz i nie chcesz przegapić nowych filmów, to kliknij dzwonek obok przycisku subskrypcji. Możesz też kliknąć niżej:
http://youtube.com/c/astrofaza?sub_confirmation1

DZIĘKI I MIŁEGO LOTU!


EKIPA
- prowadzenie: Piotr Kosek
- zdjęcia i montaż: Dorian Ortyński
- opracowanie: Dawid Kułakowski

MUZYKA

Kanał Astrofaza to największy w Polsce kanał, którego tematyką jest kosmos, astronomia i technologie przyszłości. Tutaj obejrzysz też nasz program popularnonaukowy POP Science z dr hab. Leszkiem Błaszkiewiczem, w którym poruszamy takie tematy jak: Kosmici i obce cywilizacje, paradoks dziadka i podróże w czasie, podróże szybsze od światła itp. Zapraszamy!
więcej

Komentarze