Czy Warto Rodzic Dzieci w Holandii?00:34:31

zwiń opis video pokaż opis video
W związku z dyskryminacją m.in. kobiet w Polsce m.in. kobiet ciężarnych skazując je na męczeńską śmierć nagrałem ten materiał jako manifest, niezgodę na panujące tam zło.

Ma on za zadanie uświadamiać, uczyć, przypominać, pokazywać różnice w historii przeszłej i obecnej innych krajów dające dobre wzorce, przykłady, oparcie, naukę, motywację, inspirację do zrozumienia czym jest zło aby wspólnie mu się oprzeć i wspierać wzajemnie jednocześnie.

Mam nadzieję, że poprą mnie zarówno kobiety, jak mężczyźni, osoby reprezentujące świat kultury, sztuki, nauki, artyzmu, inteligencji, którzy są przeciwko panującemu złu.

Pierwsza część materiał prezentuje wybrane akuszerki, położne, a nawet położnego z historii odsłaniając ich upór, niesamowitą wiedzę i zaangażowanie, które przyczyniły się do rozwoju położnictwa na świecie ratując życie milionom matek i dzieci, a tym samym dając im szczęście oraz radość.
Dodatkowo przedstawione są ich książki oraz tzw. odkrywcze manekiny, maszyny do szkoleń, które zostały przez nich napisane lub wynalezione.

3:12 - 1. Louise Bourgeois - francuska położna, oficjalna położna francuskiego dworu.

Link: https://pl.wikipedia.org/wiki/Louise_Bourgeois_(po%C5%82o%C5%BCna))

Bourgeois opracowała tzw. Bourgeoiss Douche, który był przyrządem służącym do płukania pochwy przed porodem. Był to jeden z jej wkładów w dziedzinę narzędzi i technik położniczych, który miał na celu zapobieganie infekcjom i utrzymanie higieny podczas porodu.

9:02 - 2. Justyna Siegemund - śląska położna, napisała książkę położniczą The Court Midwife (1690), która była pierwszym niemieckim tekstem medycznym napisanym przez kobietę

Link: https://en.wikipedia.org/wiki/Justine_Siegemund

11:14 - 3. Francuski lekarz François Mauriceau opracował model manekina, który był używany do demonstracji technik położniczych, takich jak manipulacja wewnątrzmaciczna czy wykorzystanie kleszczy podczas porodu. Ten model manekina był wykorzystywany do praktycznego szkolenia akuszerów w tamtym okresie.

Link: https://en.wikipedia.org/wiki/Fran%C3%A7ois_Mauriceau

11:42 - 4. Pierwszy manekin do szkolenia odbioru porodów, wynaleziony we Francji, nosił nazwę phantom lub phantom modelowy i został stworzony przez Frédérica Blanka w 1694 roku. Ten manekin był wykonany z drewna, tkaniny i skóry i służył do symulowania różnych etapów porodu oraz uczenia akuszerów umiejętności praktycznych związanych z odbiorem porodów. Manekin ten był jednym z pierwszych narzędzi wykorzystywanych w szkoleniach położnych i akuszerów we Francji.

12:30 - 5. Angélique Marguerite Le Boursier du Coudray - pionierska położna z Francji, wynalazła pierwszy manekin położniczy naturalnej wielkości do ćwiczenia pozorowanych porodów zwany maszyną.
Madame du Coudray prowadziła tzw. Szkołę Położniczą (École de Sages-Femmes), w ramach której podróżowała po Francji, szkoląc kobiety w dziedzinie akuszerstwa. Była innowatorką i opracowała manekiny do szkolenia akuszerek, znane jako szafy porodowe (accoucheurs mannequins). Te drewniane manekiny były używane do nauki różnych technik położniczych, w tym odbioru porodów.

Link: https://en.wikipedia.org/wiki/Ang%C3%A9lique_du_Coudray

15:18 - 6. @EvaStachniak - autorka książki Szkoła luster.
Polska strona internetowa: https://ewastachniak.com/
Polski FB: https://www.facebook.com/EwaStachniak
Twitter: https://twitter.com/EvaStachniak
Instagram: https://www.instagram.com/estachniak/

Link do wywiadu: https://www.youtube.com/live/VMTf1bLxHMA?featureshare

17:33 - 6. Mary Francis Hill Coley - była amerykańską, pochodzenia afroamerykańskiego, świecką położną , która prowadziła odnoszący sukcesy biznes świadczący szereg usług porodowych i która zagrała w docenionym przez krytyków filmie dokumentalnym służącym do szkolenia położnych i lekarzy.

Link: https://en.wikipedia.org/wiki/Mary_Francis_Hill_Coley

Druga część prezentuje panujące zasady i warunki położnictwa w Holandii w oparciu o źrodła:
23:00 - 1. Polonijny portal internetowy Polonia.nl z 12 marca 2018 roku:
#Holandia: Chcesz urodzić w Holandii? O tym musisz wiedzieć (cz. 1)
Link: https://polonia.nl/2018/03/12/holandia-chcesz-urodzic-holandii-o-tym-musisz-wiedziec/#0

28:00 - 2. Polonijny portal internetowy Polonia.nl z 14 marca 2018 roku:
#Holandia: Urodziłaś w Holandii czas na opiekunkę poporodową (cz. 2)
Link: https://polonia.nl/2018/03/14/holandia-urodzilas-czas-opiekunke-poporodowa/

3. Organizacja świadcząca usługi opieki poporodowej (kraamzorg) Polkom w Holandii, które są w ciąży i w połogu.
Link: https://polskikraamzorg.nl/

Zapraszam do Waszych wypowiedzi wobec filmu oraz opinii co do zastanej sytuacji bezprawia według doświadczeń z życia w Polsce oraz poza nią jako kobiety planujące ciąże, będące w ciąże bądź jako matki

Łukasz Przelaskowski
https://www.lukasfrankenstein.com/
więcej

Komentarze