Jakie Korzyści Lodowatych #kąpieli? #hartowanie #zdrowie #haretski / część 100:00:58

zwiń opis video pokaż opis video
Kąpiel w lodowatej wodzie w święto Trzech Króli 18-19 stycznia jest tradycją ludową w Rosji, na Białorusi, Ukrainie i w niektórych innych krajach.
W dniu Objawienia Pańskiego wielu mężczyzn kąpało się w przeręblu, aby oczyścić się z grzechów, o czym świadczą zagraniczni pisarze i podróżnicy z XVI-XVIII wieku.
W gazecie Petrozavodsk z 10 stycznia 1870 r. o kąpieli w święto Trzech Króli donoszono: W święto Trzech Króli ... był porządny mróz. ... Każdego roku kąpiele chrzcielne są powtarzane, pomimo mrozu, a zwyczaj ten jest szeroko rozpowszechniony w prowincji. Nasi ludzie są tak przyzwyczajeni do tych osobliwych pryszniców, że nie mogą znieść zimowych kąpieli. Jest ona powtarzana co tydzień przez całą zimę.
Kąpiel w święto Trzech Króli stała się tematem dyskusji w ZSRR po tym, jak 19 lutego 1949 r. gazeta Prawda opublikowała felieton Saratowska czcionka autorstwa Iwana Riabowa, w którym opisuje on masową kąpiel wiernych w święto Trzech Króli w Saratowie 19 stycznia tego samego roku.
Według społeczno-politycznej publikacji internetowej Gazeta.Ru, masowe kąpiele w przeręblu rozpoczęły się gdzieś w latach 80-tych XX wieku.

Jakie są korzyści z lodowatych kąpieli?
Hartowanie. Wiele osób decyduje się na kąpiel również w celach zdrowotnych, stymuluje ona odporność, organizm staje się bardziej przyzwyczajony do niskich temperatur i odporny na choroby.
Szczęście. Po kąpieli wiele osób zauważa gwałtowny wzrost nastroju. Faktem jest, że nadnercza w stresującej sytuacji dla organizmu zaczynają wytwarzać endorfiny - hormony szczęścia.
Wzmocnienie naczyń krwionośnych. Nagłe zimno sprawia, że krew szybko napływa do skóry. W związku z tym w momencie zanurzenia naczynia włosowate, żyły i tętnice ciężko pracują, co poprawia krążenie krwi.
Spalanie kalorii. Podczas nurkowania ciało będzie wkładać całą swoją energię w utrzymanie ciepła. Aby to zrobić, będzie potrzebował dużo energii, której brak zostanie zrekompensowany przez złogi tłuszczu.

Jak prawidłowo pływać, aby nie zrobić sobie krzywdy?
Co najmniej godzinę przed planowanym nurkowaniem zaleca się zjedzenie obfitego posiłku, aby organizm miał zapas energii.
Przed pływaniem należy wykonać małą rozgrzewkę, na przykład kilka przysiadów. Zwiększy to krążenie krwi i rozgrzeje ciało.
Oczy się boją, ale ręce tak! Nie wahaj się zbyt długo, gdy nadejdzie Twoja kolej na kąpiel. Wystarczy spędzić w wodzie 15-20 sekund - nie więcej, zwłaszcza jeśli jest to twój pierwszy raz. Przed nurkowaniem możesz wstrzymać oddech - w ten sposób nie poczujesz, że zaczerpnąłeś powietrza. Może się to zdarzyć z powodu skurczu naczyń krwionośnych.
Po wyjściu z wody osusz się ręcznikiem. Rób to ostrożnie, aby przypadkowo nie uszkodzić naczyń krwionośnych. Następnie ubierz się ciepło i wypij gorącą herbatę.

Terapia zimnem jest skuteczną metodą leczenia wielu schorzeń. Zmniejsza obrzęk, działa przeciwbólowo, eliminuje skurcze mięśni a także spowalnia uwalnianie substancji chemicznych. Przyspiesza okres regeneracji i skraca czas odnowy biologicznej.

Oferta dla osób wieku 65+ https://medycynaludowa.com/cennik-uslug-dla-osob-wiek-65/
Kuracja 3 dni detoksykacji organizmu https://medycynaludowa.com/kuracja-de...
Rehabilitacja 6 dni dla ozdrowieńców po COVID-19 https://medycynaludowa.com/cennik-usl...
Kuracja od 13 dni regeneracji organizmu https://medycynaludowa.com/cennik-usl...
Kuracja od 60 dni ciężkie choroby https://medycynaludowa.com/cennik-usl...
Szkolenia Haretski Aleksander On-line
https://medycynaludowa.com/szkolenia-...
Sklep Akademii Medycyny Regeneracyjnej
SPRAWDŹ NA: https://shop.medycynaludowa.com/

Dane kontaktowe w Polsce:
Adres: ul.Plac Dworcowy 2G, Świebodzice, 58-160, Polska
Strona internetowa: http://www.acadregmed.com/
Tel., Viber, WhatsApp: +48732027579

Royalty Free Music from Tunetank.com
Track: Apotheosis Of War by DASAINTZ
https://tunetank.com/track/5037-apotheosis-of-war/
więcej

Komentarze