9. kolejka JALF Salos i podsumowanie rozgrywek00:01:55

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: dlaCiebietv
Miniona kolejka była ostatnią w ramach rozgrywek Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Futsalu Salos 2024. Kwestia mistrzostwa i wicemistrzostwa rozstrzygnęła się już serię gier wcześniej, natomiast dalej nie było wiadomo, która drużyna uzupełni podium. Szansę miały dwa zespoły MCKiS Jaworzno oraz Pulmon Negro, a o rozstrzygnięciu decydowało bezpośrednie starcie w ramach 9. kolejki. Pulmon jako pierwszy zaskoczył rywala, lecz ten nie pozostał dłużny i jeszcze w tej samej minucie wyrównał wynik spotkania. Do przerwy było 1:1. Po zmianie stron MCKiS wyprowadził drugi cios, lecz na tym strzelanie tego zespołu się zakończyło. Zawodnicy Pulmonu natomiast, podrażnieni niekorzystnym wynikiem, zaczęli mocniej nacierać na bramkę rywala. Po chwili było już 2:2, zaraz 2:3, 2:4 a finalnie 2:5 i było już wiadome, iż puchar za trzecie miejsce w tym sezonie tafia właśnie w ich ręce.

Podsumowanie rozgrywek

W minionym już sezonie rywalizowało 10 drużyn. Zgłoszonych zostało 145 zawodników. We wszystkich (45) meczach padło łącznie 397 bramek (w tym dwie samobójcze). Sędziowie pokazali 52 żółte oraz 3 czerwone kartki. 8 zawodników strzeliło minimum 10 goli. Najlepszą ofensywą może pochwalić się zespół Magic Sport 70 bramek we wszystkich spotkaniach, natomiast najlepszą defensywą No Name, tylko 10 straconych. Drużyna Magic Sport zakończyła rozgrywki z kompletem punktów.