Teleportacja - marzenie czy rzeczywistość? - POP Science #7102:12:39

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Astrofaza
W odcinku POP Science Teleportacja dr hab. Leszek Błaszkiewicz i Piotr Kosk zabierają nas w podróż do świata fantastyki naukowej, gdzie teleportacja jest powszechnym sposobem na podróżowanie. Ale czy to tylko fikcja? Czy teleportacja jest w ogóle możliwa?

W tym odcinku:

Czy teleportacja jest możliwa? - Odkrywamy fizyczne ograniczenia teleportacji i poznajemy dwa rodzaje teleportacji: klasyczną i kwantową.
Czym jest teleportacja kwantowa? - Zrozumiemy ten fascynujący proces, który nie przenosi materii, ale jedynie informację kwantową.

Czy teleportowany obiekt musi zostać zabity? - Rozwiejemy ten mit i wyjaśnimy, dlaczego teleportacja kwantowa nie niszczy obiektu.
Teleportacja w popkulturze - Przegląd dzieł science fiction, które wykorzystują motyw teleportacji, m.in. Star Trek, Gwiezdne Wrota, Jumper.
Czy teleportacja stanie się rzeczywistością? - Zastanowimy się nad przyszłością teleportacji i jej potencjalnym wpływem na świat.

Gościem specjalnym odcinka jest profesor dr hab. Marek Żukowski, światowej sławy fizyk kwantowy, który opowie o teleportacji kwantowej z pierwszej ręki. Profesor Żukowski brał udział w pionierskich eksperymentach z teleportacji kwantowej i jest jednym z czołowych ekspertów w tej dziedzinie.

Dołącz do ZAŁOGI Astrofazy!

Załoganci w postaci Patronów i Wspierających na YouTube pomagają nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści i publikowaniu ich częściej. Jeśli również chcesz pomagać nam w tworzeniu najlepszej wersji Astrofazy, możesz to zrobić na kilka sposobów:

Zostań Patronem i dołącz do zamkniętej grupy na Facebooku, z szybszym dostępem do niektórych treści i wieloma dodatkowymi bonusami.
Patroni zyskują również dostęp do dodatkowych treści dla wspierających z progu Starszy Oficer (9.99 zł).
PATRONITE - http://patronite.pl/astrofaza
Więcej szczegółów na profilu w linku.


Dołącz do Wspierających na YouTube. W specjalnej sekcji dla wspierających znajdziesz dodatkowe materiały dostępne tylko dla nich:
rozwinięcia odcinków,
dodatkowe streamy na żywo,
materiały zza kulis i ukryte posty.
A jako wisienka na torcie: plakietka z logo Astrofazy przy Twoim nicku w komentarzach i możliwość używania specjalnych emoji Astrofazy!
https://youtube.com/channel/UCIUYdIIld_2bsymqWDCdOFQ/join

KOSZULKI, BLUZY, PODUSZKI, KUBKI i inne gadżety Astrofazy w AstroSzopie. Jeśli chcesz mieć astrofazowy gadżet, to również pomoże nam to w rozwijaniu naszego kanału
http://astroszop.pl


Wciąż mało Astrofazy? Koniecznie zajrzyj na nasze media społecznościowe!

INSTAGRAM - Więcej materiałów zza kulis i Astrofaza bardziej na prywatnie
https://instagram.com/astrofaza.pl

FACEBOOK - Informacje o naszych działaniach dodawane na bieżąco.
http://facebook.com/astrofazapl

DISCORD - Astrofazowe miejsce dla kosmicznie zakręconych ludzi. Nie można nie zajrzeć!
https://discord.gg/aExK3934Kx

Grupa ASTROMISIE - Pogadaj z resztą załogi
https://facebook.com/groups/astromisie


Centrum dowodzenia - http://astrofaza.pl
DRUGI KANAŁ ASTROFAZY - http://youtube.com/AstroChillout


Jeśli się spodoba, nie zapomnij dać lajka i zostawić suba, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
A jeśli już subskrybujesz i nie chcesz przegapić nowych filmów, to kliknij dzwonek obok przycisku subskrypcji. Możesz też kliknąć niżej:
http://youtube.com/c/astrofaza?sub_confirmation1

DZIĘKI I MIŁEGO LOTU!


EKIPA
- prowadzenie: Leszek Błaszkiewicz i Piotr Kosek
- zdjęcia i montaż: Kamil Ziółkowski i Dorian Ortyński
-

MUZYKA

Kanał Astrofaza to największy w Polsce kanał, którego tematyką jest kosmos, astronomia i technologie przyszłości. Tutaj obejrzysz też nasz program popularnonaukowy POP Science z dr hab. Leszkiem Błaszkiewiczem, w którym poruszamy takie tematy jak: Kosmici i obce cywilizacje, paradoks dziadka i podróże w czasie, podróże szybsze od światła itp. Zapraszamy!
więcej

Komentarze