Koncert Andrzeja Kołakowskiego na zakończenie obchodów ku pamięci Żołnierzy Wyklętych01:01:31

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Łódzkie obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" zwieńczono występem Andrzeja Kołakowskiego - barda opozycji antykomunistycznej, poety i pedagoga czynnie walczącego o godność i pamięć poległych polskich bohaterów.

Tegoroczne spotkanie w sali kinowej Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich w Łodzi zorganizował łódzki oddział Związku Strzeleckiego "Strzelec".

Prowadzący spotkanie insp. Paweł Wasążnik stwierdził, że jednym z większych sukcesów tegorocznych obchodów w Łodzi było zjednanie kibiców Widzewa i ŁKSu, którzy wspólnie przemaszerowali ulicami miasta, aby oddać hołd "Żołnierzom Wyklętym".

Dużym sukces odniósł także cykl prelekcji zorganizowany dla ponad 50 szkół w woj. łódzkim. Dzięki dodatkowej lekcji historii około pięciuset młodych ludzi dowiedziało się o losach niezłomnych żołnierzy walczących po II wojnie światowej z radziecką okupacją Polski.

Można jedynie ubolewać nad faktem, że w społecznym komitecie poparcia obchodów dnia "Żołnierzy Wyklętych" znalazło się wielu posłów i senatorów, a żaden z nich nie dotarł na uroczystości.

Film znajduje się w katalogu: Powiew Kultury


Komentarze