Studio eMisja: Jest ryzyko - musi być wybór!02:00:00

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Każdy pacjent w Polsce ma prawo do rzetelnej informacji o ryzyku podejmowanej terapii, bądź zabiegu. Najczęściej otrzymuje od lekarza dokument, w którym mowa o ewentualnych konsekwencjach nieudanego leczenia. Na tej podstawie chory ocenia poziom ryzyka i dokonuje świadomego wyboru. Ta zasada nie dotyczy jednak dzieci, które z oczywistych względów nie mogą decydować o swoim życiu. Zwykle w tej sytuacji wyboru dokonują rodzice. Są jednak przypadki, kiedy dziecko zdaje się należeć do państwa, a odpowiedzialność za nie spada na lekarzy. Mowa tu przede wszystkim o szczepionkach podawanych tuż po urodzeniu.

Generuje to poważny konflikt społeczny. Coraz więcej rodziców twierdzi bowiem, że lekarze, a tym bardziej administracja państwa nie ma prawa podejmować decyzji odnośnie życia i zdrowia ich pociech, natomiast szczepionki wiążą się z niebezpieczeństwem powikłań, które współczesna medycyna sprowadza do poziomu statystyki lub najzwyklejszego pecha.

"Jest ryzyko - musi być wybór" to sztandarowe hasło ruchu STOP NOP zrzeszającego rodziców sprzeciwiających się obowiązkowi szczepień. Niektóre szpitale konsultują procedurę szczepienia jeszcze przed urodzeniem dziecka. Lekarze pytają matkę i ojca, które szczepionki można podać i kiedy to zrobić. Częściej jednak szczepienia przeprowadza się bez wiedzy rodziców. W placówkach słynących z takich praktyk dochodzi do dantejskich scen. Wedle nomenklatury urzędniczej "rodzice porywają swe dzieci ze szpitala". Lekarze potrafią też zakwestionować prawo ojca do dziecka, żądając pisemnych oświadczeń. W skrajnych przypadkach państwo podejmuje decyzje o pozbawieniu praw rodzicielskich.

Dlaczego w Polsce obowiązuje przymus szczepień? Skąd pochodzą szczepionki i co może się w nich znajdować oraz jaką drogę obrony mogą podjąć rodzice, aby uchronić swe dziecko przed obowiązkiem szczepienia?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo w najnowszym odcinku z cyklu "Studio eMisja". Gośćmi Piotra Korczarowskiego będą: Justyna Socha i Piotr Jawornik z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP.

Serdecznie zapraszamy!---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Zrzutka na studio: https://zrzutka.pl/nowe-studio-dla-emisji
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
Konto SRCh: http://emisja.tv/programy/o-nas/
PayPal: redakcja@emisja.tv

Film znajduje się w katalogu: Studio eMisja


Komentarze