Sesja Rady Miejskiej w Jaworznie 27 Marca 202504:57:10

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: dlaCiebietv
Kolejna sesja Rady Miejskiej w Jaworznie na żywo. W programie sesji aż trzy skargi na prezydenta Pawła Silberta. To nie tylko spotkanie urzędników, ale przede wszystkim okazja, by zobaczyć, jak podejmowane są decyzje wpływające na życie każdego z nas. Transmisję z obrad będzie można śledzić na żywo na stronie jaw.pl.

Wśród najważniejszych tematów znalazły się sprawy społeczne, inwestycyjne, budżetowe i te, które dotyczą codziennego funkcjonowania miasta. Radni pochylą się m.in. nad sprawozdaniami z działalności miejskich jednostek pomocy społecznej, omówią realizację programów społecznych oraz rozpatrzą skargi mieszkańców.

Nie zabraknie też tematów budzących emocje jak projekt budowy nowego osiedla przy ul. Matejki, który stanie w ogniu dyskusji ponieważ rozpatrzone zostaną zarówno wniosek o jego zatwierdzenie, jak i wniosek o odmowę.

Ponadto rada zajmie się:

zmianami w budżecie na 2025 rok oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej,

programem opieki nad zwierzętami bezdomnymi,

podziałem środków z PFRON dla osób z niepełnosprawnościami,

a także kluczowymi decyzjami dotyczącymi dróg gminnych.

Pod obrady trafią też skargi dotyczące działań prezydenta miasta, w tym te związane z budową masztu telefonii komórkowej oraz realizacją lokalnych planów zagospodarowania przestrzennego.

To nie tylko szansa, by dowiedzieć się, co dzieje się w Jaworznie, ale też by aktywnie śledzić pracę radnych i prezydenta.

Sesja Rady Miejskiej w Jaworznie 27 Marca 2025

Komentarze