Świąteczny odcinek specjalny - vintage inspiracje, elegancki lookbook i KONKURS!00:13:12

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Freakery
SUBSKRYBUJ FREAKERY ➡ http://www.thefreakery.com/subskrybuj

Długie noce, kolacje przy świecach i migoczące, choinkowe światła sprzyjają eleganckiej garderobie. W ten najpiękniejszy czas w roku nieco chętniej sięgamy po cięższe materiały, skrzące się tkaniny, wyszukane kroje i pełne przepychu dodatki. Kiedy miasto rozbłyska tysiącem kolorowych ozdób, wybór ten jest jak najbardziej uzasadniony. Gdy pojawia się pytanie - “w co się ubrać na Święta?”, z pomocą zawsze przychodzą nam filmy. Jeśli są przytulnie czarno-białe, nie ma lepszego wyboru na końcówkę grudnia. Tym razem biorę na warsztat słynną screwball comedy - “Christmas in Connecticut” z 1945 roku, z cudowną Barbarą Stanwyck. Kostiumy zostały zaprojektowane przez doktor od ubrań, mianowicie Edith Head. W tym odcinku przyjrzymy się najciekawszym strojom głównej bohaterki i poszukamy w nich inspiracji. Ze swojej strony postaram się zaproponować kilka propozycji w formie świątecznego lookbooka. Mam nadzieję, że będę w stanie zainspirować Was do poszukiwania wskazówek w przeszłości - przyjemnego seansu!

Wesołych Świąt od Joanny i Ruperta :*

W nagraniu wykorzystaliśmy fragmenty filmu “Christmas in Connecticut”: https://www.filmweb.pl/film/Christmas+in+Connecticut-1945-147947
Rozwinięcie tematu garderoby Stanwyck: https://www.youtube.com/watch?v=UCQFv7DC6Iw

W 09:11 pojawia się przepiękna Karolina Maras, miłośniczka vintage i klasycznej elegancji: https://www.instagram.com/karolina_maras/

================================================

*** KONKURS ***

================================================

Mamy Święta. Freakerowe grono dobija do 9 tysięcy. Kanał na YouTube ma dwa lata. To chyba wystarczające powody, aby zorganizować mały konkurs :). Oto szczegóły:

1. Subskrybuj kanał Freakery i napisz w komentarzu kilka zdań na temat tego, który odcinek jest Twoim ulubionym,
2. Wieczorem, 28 grudnia 2018, z komentarzy zostanie wybrana losowo osoba, która wygra nagrodę.

EDIT [27/12/2018] ze względu na obowiązujące w Polsce prawo jestem niestety zmuszona, aby dokonać niemożliwego, mianowicie samodzielnie wybrać zwycięzcę. Przepraszam za zamieszanie, niemniej nie byłam świadoma istniejących regulacji prawnych dotyczących losowania nagród.

3. Nagrodę stanowi książka “Polskie piękno” Karoliny Żebrowskiej: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4864841/polskie-piekno-sto-lat-mody-i-stylu.
4. Zwycięzcę ogłoszę na Instagramowych Stories, na profilu Freakery: https://www.instagram.com/freakery/

================================================

FREAKERY
Opowiada Joanna Hoffmann
Produkują Maciej Kowal, Igor Podgórski

INSTAGRAM
http://www.thefreakery.com/instagram

FACEBOOK
https://www.facebook.com/thefreakery/

KANAŁ IGORA
http://www.igorpodgorski.pl/youtube

KONTAKT
info@thefreakery.com

#freakery #wearefreakery

Film znajduje się w katalogu: Freakery


Komentarze